Karta Seniora w Pleszewie

Avatar photoIrena Kuczyńska29 kwietnia 20203min
karta-2-czolowe.jpg

Rada Miejska w Pleszewie przegłosowała Kartę „Senior PPL 60+” dla osób po sześćdziesiątce zameldowanych na terenie Miasta i Gminy Pleszew.

Uprawnionych do wyrobienia karty jest 7500 osób – potwierdziła radiu Centrum Izabela Świątek – zastępca burmistrza Pleszewa, która przedsięwzięcie pilotuje.

W sytuacji nadciągającego kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią koronawirusa, emeryci są tą grupą społeczną, która ma dochód pewny, chociaż nie zawsze zadowalający beneficjentów. I to powinno zachęcić właścicieli zakładów usługowych, sklepów, lokali gastronomicznych, stacji paliw, myjni, firm ubezpieczeniowych, biur prawnych do aktywnego włączenia się w projekt Karta „Senior PPL 60+”. Władze miasta zwrócą się do przedsiębiorców z propozycją współpracy i podpisania stosownego porozumienia, z którego na każdym etapie można się wycofać. Każdy z partnerów projektu Senior PPL 60+ otrzyma oznakowanie, które umieści w widocznym miejscu – mówi Izabela Świątek.

Karty będą wydawane na rok z możliwością przedłużenia. Wdrożenie projektu zaplanowano od 1 lipca, jeśli nic się nie wydarzy – zastrzega się Izabela Świątek. Wnioski na karty będzie można składać w Biurze Obsługi Interesanta w pleszewskim ratuszu.

Karty będą imienne, ważne z dowodem tożsamości i darmowe. Chyba, że ktoś kartę zgubi, wtedy za nową zapłacić musi 20 zł. Wraz z kartą senior otrzyma spis partnerów projektu Senior PPL 60+, żeby wiedział gdzie i z jakich ulg, może korzystać. Lista będzie też opublikowana na stronie pleszew.pl.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska