Komora izolacyjna dla szpitala

Avatar photoIrena Kuczyńska20 października 20203min
komora-izolacyjna-czolo.jpg

Do Pleszewskiego Centrum Medycznego trafiła  specjalistyczna komora do transportu pacjentów zakażonych lub podejrzewanych o zakażenie Covid-19. Jest wielofunkcyjna i  może być wykorzystywana  także w przypadkach innych  chorób niebezpiecznych dla otoczenia. Pozwala także zabezpieczyć chorego przed patogenami z zewnątrz.  Komorę zakupiono ze środków powiatu pleszewskiego. Kosztowała ponad 30 tys. złotych.

 Komora izolacyjna pozwala na krótkoterminowe odizolowanie chorego i umożliwia na przykład transport po szpitalu bez ryzyka rozprzestrzeniania się wirusów. Jest też łatwa w dekontaminacji, czyli po zdezynfekowaniu od razu może służyć kolejnemu pacjentowi. Będzie użytkowana wyłącznie na terenie szpitala. Dzięki niej możliwe jest szybkie i bezpieczne  dla pacjenta jak i dla personelu przetransportowanie chorego do miejsca docelowego. Może to być na przykład szpitalny oddział czy specjalistyczne badania, które pacjent musi przejść na terenie placówki – podkreśla prezes PCM Błażej Górczyński.
Izolator to model BioBag. Producent zapewnia, że cechuje się  bardzo wysoką wytrzymałością i nieprzepuszczalnością patogenów chorobotwórczych na zewnątrz. Część elementów wykonano z przezroczystych materiałów, co pozwala na ciągłe monitorowanie stanu zdrowia pacjenta. Daje to również możliwość prowadzenia wentylacji zastępczej oraz podawania płynów choremu. Komora  jest też wyposażona w specjalistyczne filtry. Przypomnijmy, że od 7 października do Pleszewskiego Centrum Medycznego na dedykowany oddział trafiają z całej Wielkopolski pacjenci z koronawirusem. Aktualnie jest już tam hospitalizowanych 45 osób.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska