Końcowe roboty drogowe na rondzie i ul. Armii Poznań utrudnią życie kierowcom

Irena Kuczyńska23 października 20235min
W Pleszewie rozpoczyna się ostatni etap modernizacji ulicy Armii Poznań i budowy ronda przy zbiegu ulic Lipowej, Malińskiej, 70 pułku piechoty i  Armii Poznań. Będą utrudnienia.
IMG_20231018_154442.jpg
Starostwo Powiatowe w Pleszewie informuje, że od wtorku do piątku będzie wylewana masa asfaltowa w związku z czym przewiduje się utrudnienia w okolicy ronda i ul. Armii Poznań. Przypomnijmy, że utrudnienia w komunikacji trwają od sierpnia  TUTAJ
Rondo na ukończeniu – foto Starostwo Powiatowe w Pleszewie
Rondo – roboty końcowe – foto Starostwo Powiatowe w Pleszewie
Ulica Armii Poznań – nasadzenia – foto Starostwo Powiatowe w Pleszewie
Rondo – końcowe prace
Rondo – nasadzenia
Bez wjazdu pod market
Końcowe prace na rondzie uzależnione są od pogody. Jeśli ta dopisze, masa bitumiczna będzie wylewana we wtorek na ścieżce rowerowej  przy ul. Armii Poznań od ronda do marketu DINO, w związku z czym nie będzie wjazdu na parkingi.
Zamknięte rondo i ulica Armii Poznań
W środę będzie wylewana na ścieżce rowerowej od DINO do drogi krajowej nr 11. Natomiast w czwartek zamknięty będzie przejazd przez  budowane rondo, zaś w piątek będzie wylewana masa bitumiczna na całej ulicy Armii Poznań, w związku z czym zablokowana będzie ulica i rondo – mówi Halina Meller – dyrektorka Zarządu Dróg Powiatowych w Pleszewie.
Końcowe prace na rondzie
Końcowe prace na rondzie
Końcowe prace na rondzie

Foto Starostwo Powiatowe w Pleszewie

Koniec w połowie listopada
Przewiduje ona, że do połowy listopada prace końcowe na rondzie i ulicy Armii Poznań, w tym nasadzenia, będą sfinalizowane i inwestycja będzie do odbioru.   Budowa ronda i modernizacja ulicy Armii Poznań to największa i najdroższa inwestycja realizowana w tym roku w powiecie pleszewskim. Do tego bardzo oczekiwana przez mieszkańców Pleszewa, którzy tędy jadą do Krajowej drogi nr 11 ale też ul. 70 pułku piechoty do dworca PKP w Kowalewie.
Finanse
Wartość kontraktu 6 927 824,60 zł. W tym jest 5 000 000 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład, 1300 000 zł to deklarowany wkład finansowy Miasta i Gminy Pleszew, powiat pleszewski dokłada 700 000 zł.