Kontenery trafią pod wiaty

Irena Kuczyńska29 marca 20192min
Kontenery-na-Osiedlu-Reja-1280x960.jpg

Na osiedlach mieszkaniowych będących w zarządzie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Pleszewie pojawią się nowe kontenery na odpady zmieszane.

Będą przypisane do bloków i znajdą się pod wiatami zamykanymi na klucz.

Aktualnie spółdzielnia mieszkaniowa przygotowuje się do przetargu na budowę wiat, pod którymi staną nowe kontenery.

Będą mniejsze od tych, które teraz stoją przy blokach, co sprawi, że częściej będą wymieniane, no i nie będą przeciekać. Zakupić je ma Przedsiębiorstwo – Komunalne, o czym mówiła prezes SMLW Monika Falk – Filipowicz na zebraniu mieszkańców Osiedla nr 9.

Pod wiatami staną też kontenery na odpady bio. Do wiat będą przypisane bloki. Ich mieszkańcy otrzymają klucze lub czytniki, jeśli do wiat będzie podłączony prąd.

Nikt już śmieci niesegregowanych do kontenera nie podrzuci, tak jak się to zdarzało jednemu z lokali gastronomicznych, który swoje zmieszane śmieci podrzucał do spółdzielczych kontenerów.

Po zamknięciu kontenerów w wiatach, za złe segregowanie odpowiedzialni będą tylko mieszkańcy bloków przypisanych do danego gniazda.

Na 18 wiat spółdzielnia zaplanowała 160 000 złotych. Aktualnie trwają prace nad ich lokalizacją, trasami wjazdu i wyjazdu samochodów – powiedziała radiu Centrum wiceprezes SMLW Anna Konieczna.