Laury dla Zdunka

Avatar photoIrena Kuczyńska17 sierpnia 20182min
marek_zdunek.jpg

Gołuchowscy radni zawnioskowali do ministra administracji publicznej o uhonorowanie wójta Marka Zdunka odznaką „Za zasługi dla samorządu terytorialnego”. Uchwałę przegłosowano jednogłośnie.

Marek Zdunek jest wójtem gminy Gołuchów od 1990 roku. Wniosek o uhonorowanie go resortowym odznaczeniem nadawanym przez ministra administracji publicznej złożył na sesji rady gminy jej przewodniczący Jan Sobczak, którego staż w radzie gminy jest porównywalny ze stażem wójta Gołuchowa.

Zasługi Marka Zdunka odczytała sekretarz gminy, Tatiana Stefaniak. A jest ich niemało. W ciągu 28 lat zmieniło się oblicze Polski a strumień unijnych środków odmienił także gminę Gołuchów.

Zdunek jako dobry gospodarz potrafił je wykorzystać. W głosowaniu jawnym, pod nieobecność zainteresowanego, wniosek o odznaczenie Marka Zdunka poparli wszyscy radni.

Kolejny ruch należy do ministra. Marek Zdunek – najdłużej pracujący wójt w powiecie pleszewskim – zamierza ubiegać się o kolejną kadencję.

Będzie miał konkurentów, chociaż oficjalnie jeszcze żaden komitet wyborczy nazwiska swojego kandydata nie ogłosił.

W 2014 roku Marek Zdunek był nominowany w plebiscycie „Gazety Pleszewskiej” – Osobistości 25 lecia RP http://wielkopolskie.naszemiasto.pl/artykul/osobistosci-25-lecia-marek-zdunek-cwierc-wieku-w-fotelu,2441711,artgal,t,id,tm.html

Źródło: http://www.rc.fm/news/goluchow-laury-dla-zdunka.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska