Leszek Bierła dyrektorem ARiMR w Pleszewie

Avatar photoIrena Kuczyńska10 marca 20212min
Leszek-Bierla-1-czolo-1.jpg

Leszek Bierła – zwolniony dyscyplinarnie przez starostę pleszewskiego, w maju 2020 roku, długoletni dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie, został dyrektorem Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Pleszewie. Pracę podjął 8 marca 2021 roku.

Leszek Bierła otrzymał stanowisko, które zwolnił Mateusz Bukowski, awansowany na dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu. To miejsce z kolei zostało zwolnione przez Michała Zielińskiego, który został wojewodą wielkopolskim.

Do czasu powołania Leszka Bierły pleszewska ARiMR była zarządzana przez zastępcę dyrektora. Odchodząc do Poznania, Mateusz Bukowski, nie ukrywał, że swojego następcę ma wskazać i to w miarę szybko. No i wskazał. Od 8 marca Leszek Bierła jest dyrektorem z umową podpisaną na czas nieokreślony.

Z wykształcenia Bierła jest magistrem inżynierem rolnictwa, ma też 30 – letnie doświadczenie na stanowisku dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. Leszek Bierła jest radnym wojewódzkim, jest też liderem powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w Pleszewie.

W maju 2020 roku, został przez pleszewskiego starostę Macieja Wasielewskiego, dyscyplinarnie zwolniony ze stanowiska dyrektora PUP w Pleszewie. Szczegóły  TUTAJ

W Sądzie Pracy w Kaliszu starał się o przywrócenie do pracy i o odszkodowanie. 16 marca o godzinie 15.00 zostanie opublikowany wyrok w tej sprawie – powiedział radiu Centrum starosta pleszewski Maciej Wasielewski.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska