Lodówka poczeka, wolontariusze pomogą

Avatar photoIrena Kuczyńska21 marca 20203min
Wolontariat.jpg

Społeczna Lodówka w Pleszewie zawiesiła swoją działalność na czas pandemii koronawirusa.

Chodzi o to, żeby nie przemieszczać się. Nadwyżkami jedzenia można podzielić się z sąsiadami albo z osobami samotnymi uziemionymi w domach. Lodówka Społeczna PPL stoi w Pleszewie przy ulicy Malińskiej 9 od grudnia 2019 roku. Jedni żywność w niej zostawiają, inni zabierają. Tak było i miejmy nadzieję, że tak będzie.  Więcej TUTAJ.
Teraz, ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa, Lodówka Społeczna przy ul. Malińskiej 9 zawiesiła swoją działalność – poinformował radio Centrum Jacek Mikuła – opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie, które lodówką od grudnia 2019 roku się opiekuje.


Na lodówce zamieszczono apel, żeby nadwyżkami wyprodukowanych w domu potraw dzielić się np. z sąsiadami samotnymi albo z osobami, które z racji wieku nie powinny opuszczać swoich domów.
Kiedy epidemia minie, w co głęboko wierzymy, nadwyżki zakupionej żywności, będzie można zostawić w Lodówce Społecznej przy ul. Malińskiej. Wolontariusze z Zielonej, którzy opiekują się Lodówką, postanowili pomagać inaczej. Zwłaszcza osobom starszym, które absolutnie nie powinny wychodzić z domów, a mieszkają same i nie ma im kto zrobić zakupów, przynieść leków z apteki czy wyprowadzić psa. Kontakt pod nr tel. 730 662 400 – powiedział radiu Centrum Jacek Mikuła – opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza z Zielonej.

Radio Centrum Lodówka poczeka

Czytaj też: Seniorzy mogą liczyć na pomoc


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska