Maria i jej uczniowie zagrali koncert w sieci

Irena Kuczyńska20 lutego 20214min
151574400_805313316734424_5632461945290100400_o-czolowe.jpg

Na koncert “Mistrz i uczeń” zaprasza Dom Kultury w Pleszewie. Premiera koncertu, z udziałem pianistki dr Marii Rutkowskiej oraz jej uczniów i studentów, odbędzie się w niedzielę o godzinie 18.00 na kanale You Tube Zajezdnia Kultury w sieci w Pleszewie.

Jest to wyreżyserowany spektakl z wywiadami, prezentacją młodych artystów i muzyką, nagrany przy użyciu nowoczesnego systemu światła i dźwięku oraz kamer green screen najnowszej generacji podczas ferii zimowych.

Jest to drugi w Pleszewie koncert z cyklu “Mistrz i uczeń”. Pierwszy odbył się na żywo w marcu 2019 w nowej Sali Koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej 1 st. im. Wojciecha Kilara w Pleszewie. Wystąpiła pianistka dr Maria Rutkowska i jej uczniowie. Koncert był dużym wydarzeniem w Pleszewie. Rozważano więc kolejny ale pandemia przeszkodziła.

Maria i jej uczniowie 

Pomysł wrócił kilka tygodni temu. Zrodził się w głowie dyrektora Domu Kultury Przemysława Marciniaka. Przyklasnęła mu Maria Rutkowska. Zaplanowano koncert on-line w Zajezdni Kultury, gdzie jest znakomity sprzęt oświetleniowo – nagłośnieniowy, jest też ekipa, która potrafi młodych artystów nagrać. Wystąpi 11 osób, w tym są uczniowie pleszewskiej szkoły muzycznej, jej absolwenci oraz studenci Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Większość z nich edukację muzyczną zawdzięcza dr Marii Rutkowskiej, która też w koncercie “Mistrz i uczeń” wystąpi. Na finał z Bianką Szczepaniak zagrają “Marsza Radetzky’ego” na cztery ręce. Koncert poprowadzi Anna Bogacz – rzeczniczka pleszewskiego ratusza, która będzie rozmawiać z młodymi artystami.

A oto główni  bohaterowie koncertu:  
uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej 1 st. im. Wojciecha Kilara w Pleszewie
Naomi Shayler
Małgorzata Szymczak
Olga Dominiak
Bianka Szczepaniak
Aleksandra Dudkowiak
Małgorzata Knast
Karol Pilarski zagra z siostrą Katarzyną - flecistką

Studenci Akademii Muzycznej im. J.I. Paderewskiego w Poznaniu
 Beata Prus i Zofia Jamróz - pianistka oraz Jakub Jóźwiak trębacz

Dr Maria Rutkowska zagra na cztery ręce z Karolem Pilarskim i Jakubem Jóźwiakiem - grającym na trąbce

Premierę tego niezwykłego wydarzenia kulturalnego zaplanowano na niedzielę 21 lutego na godzinę 18.00, na kanale You Tube Zajezdni Kultury w Pleszewie.

Zaproszenie na koncert TUTAJ