Maseczka nie dla każdego

Irena Kuczyńska17 kwietnia 20203min
czolo-5.jpg

Rozpoczęła się dystrybucja maseczek wielokrotnego użytku w Mieście i Gminie Pleszew. Darmowe maseczki otrzymają ci mieszkańcy, którzy płacą za śmieci, czyli partycypują w kosztach funkcjonowania miasta – tłumaczy burmistrz Arkadiusz Ptak.

W pierwszym etapie maseczki otrzymały osoby po sześćdziesiątce. Dotarły do wszystkich, roznieśli je strażacy z OSP oraz szefowie pleszewskich osiedli. Teraz czas na pozostałych mieszkańców  Miasta i Gminy Pleszew ale wyłącznie tych, którzy płacą za odbiór śmieci i jak mówi burmistrz Arkadiusz Ptak, solidarnie ponoszą koszty funkcjonowania miasta. Zwłaszcza, że płacą także za tych, którzy z różnych względów za śmieci nie płacą, bo koszty się rozkładają na tych płacących. Takich niepłacących, zgodnie z ewidencją,  jest około 3000 na 29 000 mieszkańców MiG Pleszew. Mogą w tym być np. osoby bez meldunku.
Kiedy ustanie pandemia Straż Miejska zacznie identyfikację niepłacących, zwłaszcza że koszty odbioru śmieci rosną. Wracając do maseczek, są już w mieście.  Wkrótce ruszy ich dystrybucja także przez OSP i przez sołtysów. Maseczki wyprodukowano w Polsce, mają certyfikaty,  mają 3 warstwy, można je prać, suszyć, sterylizować  – podkreśla burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak. O maseczki dla mieszkańców zadbały też władze gmin w powiecie pleszewskim m.in. Gołuchowa, Dobrzycy, Chocza.