Matura w czasie zarazy

Avatar photoIrena Kuczyńska2 czerwca 20202min
LO-Pleszew-czolo.jpg

312 osób  w pleszewskich szkołach przystąpi do egzaminu dojrzałości.

W tej liczbie są osoby, które egzaminy mają już zdane ale chcą ich wynik poprawić, bo zabrakło im punktów w staraniach o miejsce na wybranym kierunku czy uczelni. Najwięcej  zdających jest w Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica.We wszystkich szkołach trwają ostatnie przygotowania, przeliczanie miejsc w salach, żeby zachować odległości, kompletowanie komisji egzaminacyjnych, zakupy środków dezynfekcyjnych.
W pleszewskim liceum, co potwierdza wicedyrektor Łucja Kasperska, wielu abiturientów korzysta z konsultacji oczywiście online. W najstarszej pleszewskiej szkole maturę zdaje 105 abiturientów tegorocznych, 4 z NLO w Dobrzycy i 13 ubiegłorocznych poprawia wyniki. W „Staszku” egzamin z języka polskiego i matematyki odbywać się  będzie w auli, sali gimnastycznej i kilku mniejszych klasach przy dwuosobowych komisjach.
W Zespole Szkół Technicznych na Zielonej 109 maturzystów, w tym 96 tegorocznych abiturientów, zmieści się w dużej sali sportowej – zapewniła radio Centrum wicedyrektor Aneta Zacharczuk.
W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego  w Marszewie maturzystów jest 50, w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym w Pleszewie – 20 tegorocznych plus 2 osoby poprawiające wyniki.
12 osób zdaje egzamin w Uzupełniającym Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Usługowo – Gospodarczych.
Dyrektorzy wszystkich szkół zapewniają, że egzaminy odbędą się w wietrzonych, zdezynfekowanych salach, bez maskotek, z zachowaniem 1,5 metrowej odległości pomiędzy piszącymi.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska