Miliony miłości

Avatar photoIrena Kuczyńska6 stycznia 20184min
Siostryczolo.jpg

Siostry dominikanki z Broniszewic  zdołały zebrać 5 000 000 złotych potrzebnych na wybudowanie domu dla 56 chłopców. Ale – jak mówi siostra Tymoteusza – zbiórka pieniędzy wciąż jeszcze trwa, bo dom trzeba nie tylko zbudować, ale też wyposażyć.

Kiedy trzy lata temu siostry dominikanki zaczynały budować dom, bo stary pałac przestał spełniać standardy, marzył im się jeden sponsor.http://wielkopolskie.naszemiasto.pl/artykul/broniszewice-siostry-dominikanki-buduja-dom-dla-chlopcow,3758110,art,t,id,tm.html

Kiedy się taki nie znalazł, ruszyły nie tylko pod kościoły, ale także do mediów, nie tylko katolickich, gdzie opowiadały o „swoich chłopcach”, dla których dom w Broniszewicach jest jedynym, jaki znają i nie mogą go stracić.

Siostry mówiły, pokazywały zdjęcia budującego się domu. Na stronie internetowej dzieliły się radością z rosnącej kwoty na koncie. https://irenakuczynska.pl/pomozmy-siostrom-zbudowac-dom-dla-chlopcow-broniszewicach/

W Dzień Pingwina nawet nakręciły filmik, który stał się hitem i spowodował przypływ pieniędzy. Teraz się cieszą, bo 5 000 000 już jest, ale nadal proszą o pieniądze na wyposażenie domu, żeby w czerwcu, po przeprowadzce, chłopcy mieli umeblowane pokoiki.

Charyzmatyczne siostry z Broniszewic są jasną twarzą Kościoła, rozmodlonego, ufającego Bogu, pełnego miłości, ale też bardzo nowoczesnego, wykorzystującego do ewangelizacji także portale społecznościowe. Pewnie dlatego „szukały i znalazły”.

A o ich nietypowym sposobie świętowania Dnia Pingwina zrobiło się głośno w całym kraju. Siostry tłumaczyły, że filmik był efektem „głupawki” i przemęczenia. Ale to dzięki niemu w dużej mierze udało się uzbierać 5 milionów złotych. Reporterka TVN24 próbowała się dowiedzieć, czy zakonnice zamierzają znów świętować Dzień Pingwina. (http://www.tvn24.pl)

5 grudnia brakował 1 000 000http://www.rc.fm/news/pleszew-siostry-buduja.html

Konto:BZ WBK 86 1090 1131 0000 0001 2301 4388, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Broniszewice 91, 63-304 Czermin, NIP 617-10-58-920.

Źródło: http://www.rc.fm/news/pleszew-miliony-milosci.html

Zdjęcia: z budowy i projekty wyposażenia pokoików, na które nadal będą kwestować.

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska