Miliony na zieleń

Avatar photoIrena Kuczyńska12 czerwca 20183min
teren_od_targowej_do_lipowej-czolowe.jpg

Nawet 3 000 000 złotych może otrzymać Pleszew z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zagospodarowanie terenów zielonych w mieście.

Chodzi o odświeżenie miejsc zaniedbanych i o utworzenie nowych miejsc wypoczynku. Na razie złożono wniosek o środki z projektu Infrastruktura i Środowisko.

Na rozstrzygnięcie trzeba czekać do jesieni. A plany na wykorzystanie 3 000 000 złotych są ambitne. Po pierwsze budowa ciągu pieszo – rowerowego od ulicy Sienkiewicza wzdłuż toru kolejki aż do Lipowej i dalej wzdłuż odkrytej już rzeki Ner za działkami.

Po drugie odświeżenie i zazielenienie terenów zaniedbanych i utworzenie nowych miejsc wypoczynku. Chodzi o wspomniane już tereny przy torach od Sienkiewicza do Lipowej, „górkę” na ulicy Wierzbowej, cmentarz ewangelicki i tzw. „lasek żydowski” .

  Cmentarz ewangelicki  Dawny kirkut na Osiedle Mieszka 1

Po trzecie zieleń przyuliczna, której brak pleszewianie tak często podkreślają. W planach jest też zazielenienie ulicy Malinie. A wszystko to trzeba będzie zrobić w latach 2019 – 2020. Bo taki jest czas realizacji projektu.

Źródło:http://www.rc.fm/news/pleszew-miliony-na-zielen.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska