Nie ma chętnych do pracy przy modernizowaniu szkół zawodowych

Avatar photoIrena Kuczyńska16 marca 20232min
szkola-na-Zielonej.jpg
Nie udało się, niestety, rozstrzygnąć wszystkich przetargów na modernizację trzech placówek oświatowych: Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie, Zespołu Szkół Usługowo - Gospodarczych  i Centrum Kształcenia Zawodowego.

 

Nie było chętnych na remonty w Centrum Kształcenia Zawodowego i technikum przy Zielonej. Nie wystarczy też pieniędzy zaplanowanych w budżecie powiatu pleszewskiego na 5 inwestycji.

Trzy przetargi rozstrzygnięte

Jest problem. Na ogłoszonych 5 przetargów, udało się rozstrzygnąć 3. W tym 2 przetargi wygrały firmy pleszewskie. Jedno z zadań dotyczy remontów w Zespołu Szkół Usługowo – Gospodarczych, gdzie zaplanowano remonty hali sportowej, budowę fotowoltaiki i nową aranżację terenu wokół placówki. Drugie i trzecie zadanie dotyczy zakupu nowej frezarki do nauki zawodu i nowej ścieżki diagnostycznej do Stacji Kontroli Pojazdów.

Zespół Szkół Usługowo – Gospodarczych – na pierwszym planie hala sportowa przeznaczona do remontu
Dwa bez rozstrzygnięcia

Żadna oferta nie wpłynęła na remonty pomieszczeń przy nowej hali sportowej w tym izb lekcyjnych i szatni, termomodernizację całego budynku szkoły i nową elewację oraz zagospodarowanie terenu wokół Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie przy Zielonej. Tu dochodzi jeszcze fotowoltaika i pompy ciepła. W pierwszym przetargu nie wyłoniono też wykonawcy nowego zagospodarowania i rozbudowy Centrum Kształcenia Zawodowego.

Trzeba szukać kasy

Tymczasem wszystkie te zadania znajdują się w jednym projekcie, na które z Polskiego Ładu powiat pozyskał 9 400 000 zł. Wartość zadania oszacowano w budżecie powiatu na 11 100 000 zł.

Czytaj: Miliony na modernizację szkół zawodowych

Jednak to nie wystarczy. I to z powodu inflacji. Zdaniem wicestarosty Damiana Szwedziaka, pierwsze rozstrzygnięte przetargi dowodzą, że wartość zadania może sięgnąć 18 000 000. Teraz trzeba ogłaszać powtórne przetargi a potem szukać brakującej kasy.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska