Nie ma zimy – nie ma kasy

Avatar photoIrena Kuczyńska29 stycznia 20202min
Zima-1.jpg

Nie ma zimy – my tracimy – potwierdził radiu Centrum Artur Kulas – dyrektor w Przedsiębiorstwie Komunalnym w Pleszewie, które wygrało przetargi na zimowe utrzymanie 170 km dróg i zainwestowało w sprzęt i pracowników.

Do kalendarzowej wiosny pozostało 51 dni a i w kwietniu mogą się jeszcze zdarzyć dni ze opadami śniegu. Ekipa Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie jest przygotowana. 30 pracowników, którzy przy śnieżnej zimie pracują przy odśnieżaniu czy posypywaniu dróg i chodników piaskiem i solą, oddelegowano do naprawy dróg i do zabiegów pielęgnacyjnych na drzewach.

W pełnej gotowości jest też sprzęt: 6 piaskarek, 9 pługów śnieżnych i 6 koparek. Do tego 100 ton soli oraz 1500 ton piasku. Kosztowało to 50 000 złotych. I jeśli śniegiem nie sypnie, to zostanie. Ale PK też nie zarobi, wszak miasto oraz powiat płacą za pracę wykonaną na drogach a jest ich 170 km i 140 000 metrów kwadratowych chodników.

Nie ma śniegu, nie ma kasy. W sumie gdyby padało 21 dni, PK zarobić by mogło 600 000 złotych. Przy bezśnieżnej zimie pieniądze te zostaną w mieście i powiecie i zostaną zainwestowane w remonty dróg. Tymczasem prognozy długoterminowe podglądają i zarządcy dróg i firmy walczące ze skutkami zimy. Ich interesy nie są zbieżne.

Radio Centrum Bez zimy – bez kasy!


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska