Burmistrz: nie można żyć szkołą od świtu do nocy

Avatar photoIrena Kuczyńska30 marca 20203min
90793310_238862714168904_2271810976850378752_o.png

Burmistrz Pleszewa wydał zalecenie dotyczące zdalnego nauczania w Mieście i Gminie Pleszew w czasie pandemii koronawirusa.

Nie można żyć szkołą i w szkole od świtu do zmroku. Dotyczy to uczniów, rodziców i nauczycieli – podkreśla prof. Arkadiusz Ptak.

Opanowały nas listy zadań do wykonania, terminy zwrotu wypełnionych kart pracy, skany, zdjęcia, systematyczna informacja zwrotna, walka o dostęp do komputera w wielu domach i potrzeba udowadniania wszystkim wszystkiego. Pandemia potrwa z pewnością przynajmniej kilka tygodni. Postarajmy się ten czas przetrwać w warunkach wzajemnego szacunku nie zapominając o istocie nauczania i o tym, że po nadchodzących doświadczeniach już nic nie będzie takie samo” – apeluje do uczniów, rodziców i nauczycieli burmistrz Arkadiusz Ptak.
I podejmuje próbę porządkowania chaosu i wprowadzenie systematyczności. I tak nauczyciel pleszewskich szkół pozostaje do dyspozycji uczniów i rodziców od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9.00 do 13.00. Chodzi o określanie treści do realizacji w ramach godzin pracy, bez podziału na tradycyjne lekcje.
W piątek uczniowie otrzymują zadania na cały kolejny tydzień. I to od nich i od rodziców w przypadku dzieci młodszych zależy, kiedy zadania wykonają i odeślą do nauczyciela, oczywiście przestrzegając godzin jego pracy. „Chodzi o to, żeby można było zorganizować pracę w domu, zwłaszcza jeśli dzieci jest więcej a komputer jeden” – podkreśla burmistrz.

Apeluje o ostrożne wprowadzanie nowych treści nauczania, a w dniach od 30 marca do 2 kwietnia rekomenduje utrwalanie dotychczas wprowadzonych treści programowych.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska