Niezłom(owa)ni

Avatar photoIrena Kuczyńska10 lipca 20184min
zlomart-Kopiowanie-czolowe.jpg

W Pleszewie trwa ósmy Plener Rzeźbiarski ZŁOM ART im. Mariana Bogusza.

Grupa studentów z Akademii Sztuk Pięknych w Pleszewie tworzy nowe formy artystyczne z elementów, które trafiły na złomowisko. W niedzielę na pleszewskim rynku artyści zaprezentują swoje instalacje.

Plener ZŁOM ART wymyślił Mariusz Pluciński, współwłaściciel firmy DELTA, który instalacje ze złomu widział w Niemczech i postanowił przenieść to na pleszewski grunt. Władze miasta pomysł podchwyciły.

I tak zrodził się Plener Rzeźbiarski ZŁOM ART im. Mariana Bogusza – urodzonego w Pleszewie artysty, który eksperymentował ze światłem, przestrzenią, nadawał blachom sens metaforyczny.

Od ośmiu lat, na początku lipca, zjeżdżają do Pleszewa studenci ASP ze swoim profesorem i przeszukują złomowisko w poszukiwaniu elementów, które po dokładnym obejrzeniu, oszlifowaniu, dopasowaniu, zmontowaniu i zespawaniu stają się nową formą artystyczną.

W niedzielę na pleszewskim rynku studenci wyeksponują swoje prace. Postoją one przed ratuszem 2 tygodnie.

 plenery z 2015 i 2016 roku
   Plener w roku 2017

Potem wrócą do Delty. Studenci wrocławskiej uczelni wyjadą z Pleszewa bogatsi o doświadczenia, na które nie mieliby szans, gdyby nie inicjatywa pleszewskiego przedsiębiorcy otwartego na sztukę.

Zdjęcia z VII Pleneru w roku 2017 i historia plenerów w tym linku:https://irenakuczynska.pl/nawet-perkusje-mozna-wyczarowac-ze-zlomu-jesli-sie-artysta/


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska