Noc Muzeów w ziemiańskich klimatach w Dobrzycy

Avatar photoIrena Kuczyńska18 maja 20234min
277655_1682771029.jpeg
Muzealna foto - budka, nocny spacer po parku, zwiedzanie wystawy "Myśliwskie pasje ziemian" w towarzystwie jej twórcy, spotkanie z leśnikiem, który opowie o współczesnym myślistwie, warsztaty plastyczne dla dzieci, słuchanie opowieści o ziemiańskim biesiadowaniu - takie atrakcje czekają na gości, którzy w sobotę wieczorem odwiedzą Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

 

Noc Muzeów w Dobrzycy rozpocznie się jeszcze za dnia, czyli o godzinie 17.00, warsztatami plastycznymi dla najmłodszych gości. Własny obraz, inspirowany muzealnymi zbiorami, będzie można zabrać ze sobą do domu.

Zwiedzanie z opowiadaniem

O 17.30 i 21.30 dr Stanisław Borowiak oprowadzi po wystawie „Myśliwskie pasje ziemian” i zdradzi m.in. do czego służyła myśliwska laska.

Czytaj: Myśliwskie pasje ziemian w Muzeum Ziemiaństwa

W nowej Jadalni będzie można posłuchać opowieści o ziemiańskim biesiadowaniu i o daniach, jakie królowały na pałacowych stołach.

Jadalnia

Czytaj: Dawna ziemiańska jadalnia w pałacu w Dobrzycy

Na 20.00 zaplanowano spotkanie z leśnikiem z Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie – w nawiązaniu do wystawy czasowej, opowie on. m.in. o współczesnym myślistwie.

Fotki w Panteonie
Takie fotki robiono w 2022 roku w czasie Nocy Muzeów

Noc Muzeów w Dobrzycy to także pamiątkowe zdjęcia. Od 18.30 do 22.30 w Panteonie  będzie czekał na gości fotograf, który na tle pałacowych mebli zrobi zdjęcie, będące niezwykłą pamiątką tego majowego wieczoru. Fotograf wydrukuje je w formie pocztówki. Można będzie wysłać ją do bliskich ale też  zachować dla siebie na pamiątkę!

Spacer po parku
Foto Marcin Marciniak
Foto Marcin Marciniak

No i spacer wieczorny parkowymi alejkami późnym wieczorem, kiedy pawilony są specjalnie oświetlone a zapach wiosennych kwiatów zachęca do relaksu na ławeczce. Noc Muzeów jest wymarzona na taki spacer – zachęca Kinga Jaroszewska – Bałwas – animatorka kultury w MZ.

Czytaj też: Noc Muzeów z Chóralistyką w Pleszewie

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska