Nowa droga do pociągu

Avatar photoIrena Kuczyńska11 października 20192min
70-pulku.jpg

Do końca listopada zakończy się modernizacja ulicy 70 Pułku Piechoty w Pleszewie, która łączy Pleszew z Kowalewem, gdzie znajduje się stacja kolejowa

Na tę inwestycję drogową czekali i pleszewianie i mieszkańcy Kowalewa.

Ulica ma około 2 kilometrów, ale jest bardzo ważna dla obu miejscowości a o jej modernizacji od lat mówiono na zebraniach sołeckich i osiedlowych.

Były problemy, bo trzeba było wykupić grunty na poszerzenie jezdni do 6 metrów oraz budowę ciągu pieszo – rowerowego. Potem były zabiegi o pozyskanie dotacji.

W tym roku się udało wszystko załatwić i oto jest na ukończeniu droga z utwardzonym poboczem, wspomnianym już chodnikiem, zjazdami do posesji. Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Halina Meller zapewnia, że prace idą zgodnie z harmonogramem.

W listopadzie droga będzie gotowa. Na koniec zostawiono pokrycie jezdni masą bitumiczną oraz posadzenie około 50 drzew o średnicy pnia 12 cm i wysokich na 130 cm.

Przy okazji, być może, masą bitumiczną zostaną wyrównane nierówności na skrzyżowaniu ulic 70 PP, Armii Poznań, Lipowej i Malińskiej, tam gdzie w przyszłości ma być rondo.

Koszt przebudowy ulicy 70 Pułku Piechoty sięga 5 000 000 złotych, z czego połowa to dotacja Funduszu Dróg Samorządowych.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska