Nowa dyrektor, nowe pomysły

Avatar photoIrena Kuczyńska6 września 20182min
Justyna-Zawieja-na-koncercie-w-SCW.jpg

Justyna Zawieja została dyrektorem Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pleszewie.

Nowa dyrektor zamierza oddzielić pomoc społeczną od pracy socjalnej i wzmocnić tym samym pracowników oraz poprawić obsługę klienta. Złożyła już stosowny projekt do ministerstwa pracy i pomocy socjalnej.

Doświadczenie w pracy z osobami potrzebującymi ma Justyna Zawieja bardzo bogate. Była referentem świadczeń rodzinnych a także profilaktyki i przeciwdziałaniu alkoholizmowi w UG Kotlin.

Od 18 lat pracuje w Lokalnym Centrum Wolontariatu w Pleszewie, jest też wiceprezesem Fundacji Animacja w Pleszewie, która prowadzi Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich.

Rocznica Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie: Anna Bogacz - rzecznik prasowy UMiG Pleszew, Przemysław Marciniak - kierownik wydziału promocji i komunikacji społecznej UMiG Pleszew, Justyna Zawieja - nowa dyrektor MGOPS w Pleszewie, Lucyna Roszak - prezes Fundacji Animacja, Emilia Golińska - animator

Justyna Zawieja posiada wyższe wykształcenie uniwersyteckie oraz liczne studia podyplomowe m.in. z zakresu zarządzania. Przez ręce dyrektora MGOPS w Pleszewie przechodzi ponad 40 000 000 złotych rocznie. Po wdrożeniu 500+ liczba beneficjentów jej firmy wzrosła.

Dyrektor Zawieja  zamierza oddzielić pomoc społeczną od pracy socjalnej i wzmocnić kompetencje pracowników. A jest ich w MGOPS w Pleszewie 43. Nowa dyrektor chce łączyć pracę w zawodową z wolontariatem.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska