Nowa pleszewska komunikacja – jak ją widzą pleszewscy seniorzy?

Irena Kuczyńska26 stycznia 20243min
Na spotkanie z burmistrzem Pleszewa Arkadiuszem Ptakiem zaprasza pleszewskich seniorów Fundacja Animacja. Tematem jest nowa komunikacja miejska i gminna, którą wdrożono 1 stycznia 2024 roku. Odbędzie się we wtorek 30 stycznia w Zajezdni Kultury o godzinie 13.00.
nowe-autobusy-w-Pleszewie-1-1280x853.jpg
Nowa komunikacja, nowe rozkłady jazdy są trudne do oswojenia zwłaszcza przez seniorów. Teoretycznie jest lepiej bo przybyło autobusów, doszły nowe linie, które umożliwiają osobom spoza Pleszewa dotarcie do miasta i powrót.
Nowa komunikacja w Pleszewie
Praktycznie, starsi pleszewianie, korzystający przez dwa lata z busów PL1 i PL2, które jeździły “w kółko” i zawsze dowiozły do celu, mają problem, bo busy już “w kółko” nie jeżdżą.
Są seniorzy, którzy stoją bezradnie pod szpitalem i nie wiedzą, jak działa nowa komunikacja, którym autobusem wrócić do domu. O tym, żeby zmiany, mające poprawić jakość życia, naprawdę ją poprawiły, mają rozmawiać pleszewscy seniorzy z burmistrzem Arkadiuszem Ptakiem.

Będzie możliwość zadawania pytań, zgłaszania problemów, sugerowania zmian – mówi Lucyna Roszak – prezeska Fundacji Animacja, która wspiera pleszewskich seniorów. A spotkanie z burmistrzem nt. komunikacji jest pierwszym z nowego cyklu. Na otwarte spotkanie obowiązują zapisy u Animatorki Emilii Golińskiej 519555974.

Więcej informacji udziela: Lucyna Roszak lucy.animacja@gmail.com +48 664 054 396

 

Fundacja Animacja wspiera seniorów organizując dla nich warsztaty, trening umysłu, spotkania integracyjne czy wolontariat. W 2024 roku startują z nowym cyklem dla Seniorów- podczas spotkań i szkoleń zdobędą oni wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w sieci, segregacji śmieci oraz innych tematów, które są bardzo ważne dla bezpiecznego i komfortowego funkcjonowania.

Czytaj też: Miejsce seniora w rodzinie na III panelu senioralnym