Nowa strażniczka pleszewskiej kasy

Avatar photoIrena Kuczyńska26 czerwca 20202min
Agnieszka-Baurycza-Skarbnik-UMiG-Pleszew.jpg

Agnieszka Baurycza z Ostrowa Wielkopolskiego została Skarbnikiem Miasta i Gminy Pleszew. Zajmie miejsce długoletniej skarbniczki Janiny Ciupa, która złożyła rezygnację i odeszła na emeryturę.Nowa skarbniczka zapowiedziała, że „utrzyma dyscyplinę finansową wprowadzoną przez poprzedniczkę”.

Agnieszka Baurycza trafiła do pleszewskiego magistratu na początku roku po reorganizacji Urzędu Miasta i Gminy. Stanęła na czele wydziału finansowego, który utworzono. Od lutego pracowała z Janiną Ciupą, dzięki czemu poznała specyfikę gminy Pleszew i wszystkich podległych urzędowi jednostek.
W czerwcu Janina Ciupa postanowiła definitywnie z pleszewskim ratuszem się rozstać i odejść na emeryturę. Reżim, w którym trzymała budżet Miasta i Gminy, był imponujący – z uznaniem podkreślał podczas sesji Rady Miejskiej burmistrz Arkadiusz Ptak.
Agnieszka Baurycza, dziękując burmistrzowi za zgłoszenie kandydatury i za zaufanie, wyraziła nadzieję, że sprosta wyzwaniom i dyscyplinę pani Ciupy utrzyma.
Radni jednogłośnie jej kandydaturę przegłosowali.
Agnieszka Baurycza od 17 lat jest związana z samorządem terytorialnym. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w zakresie koordynowania procesów księgowych i finansowych w jednostce budżetowej.
Do pleszewskiego magistratu trafiła z Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wlkp. Posiada wyższe wykształcenie oraz studia podyplomowe w zakresie rachunkowości i zarządzania finansami.
RADIO CENTRUM Baurycza skarbnikiem


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska