Nowe miejsca postojowe

Avatar photoIrena Kuczyńska26 października 20202min
Parking-czoło.jpg

Nowe miejsca parkingowe utworzono podczas modernizacji drogi osiedlowej przy blokach na ulicy Bolesława Krzywoustego w Pleszewie. Koszt przedsięwzięcia 133 000 złotych wzięła na siebie Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa w Pleszewie oraz Wspólnota Mieszkaniowa zawiadująca dwoma blokami, niegdyś należącymi do pleszewskich „obrabiarek”.

Droga osiedlowa biegnie wzdłuż trzech bloków z jednej strony oraz dużego placu zabaw dla dzieci z drugiej strony. Przy drodze mogą stawiać swoje samochody tylko mieszkańcy bloków, o czym informują stosowne tablice. Do tej pory parking był z trylinki, teraz jest utwardzony i wyłożony kostką brukową. Można tu postawić nawet 15 samochodów – mówi pełnomocnik Zarządu SML-W w Pleszewie Janusz Kałużny.
W sumie modernizacja drogi, która otrzymała nową nawierzchnię, z miejscami parkingowymi, wygenerowała koszty sięgające 133 000 złotych. Z tego 87 000 zł kosztowała modernizacja drogi, do której w połowie dołożyły się Wspólnoty Mieszkaniowe  – zamieszkujące bloki 7 i 11 przy ul. Bolesława Krzywoustego. Budowę miejsc postojowych sfinansowała spółdzielnia mieszkaniowa. Na skarpie, pomiędzy placem zabaw i miejscami postojowymi, posadzono nowe krzewy.
Warto dodać, że bloki przy ul. Bolesława Krzywoustego, do 1990 roku przy ul. Hanki Sawickiej, powstały na przełomie lat 50. i 60. XX wieku i  były jednymi z pierwszych w Pleszewie.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska