Nowe wejście do ratusza

Avatar photoIrena Kuczyńska7 lutego 20192min
IMG_20190205_111556-1-1280x960.jpg

W najbliższym czasie zostanie przebudowane główne wejście do pleszewskiego ratusza.

Chodzi o wygląd miejsca, które jest wizytówką urzędu ale też o podniesienie jakości obsługi petentów – powiedział radiuCENTRUM zastępca burmistrza Andrzej Jędruszek.

Pleszewski ratusz liczy prawie 190 lat i został zbudowany na Rynku po wielkim pożarze miasta w 1806 roku. Jeszcze 100 lat temu, od strony zachodniej, był otoczony domkami parterowymi, w których były sklepy. Pewnie dlatego główne wejście do urzędu było od strony wschodniej.
Widać to na zdjęciu z 1919 roku, kiedy przejmowano władzę od Niemców i wieszano na ratuszu orła. W czasie okupacji niemieckiej główne wejście do ratusza było już od strony zachodniej. I tak zostało, tylko wystrój się zmienia.
Najnowszy pomysł władz Pleszewa zakłada likwidację bankomatu, poszerzenie biura obsługi, przesunięcie lady, za którą siedzi urzędniczka, ustawienie dodatkowego stolika dla petenta, jeśli ten musi wypełnić jakiś druk.

„Projekt musi być uzgodniony z konserwatorem, dopiero wtedy będzie można oszacować koszty modernizacji” – podkreśla Andrzej Jędruszek.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska