O udarach i nowotworach w Ośrodku Kultury Leśnej

Irena Kuczyńska16 października 202313min
Konferencję szkoleniową, dotyczącą udarów mózgu oraz nowotworów jako najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych, organizuje Stowarzyszenie Centrum Rozwoju w Pleszewie.
387840575_646214320962730_2863780496092452168_n-1280x1809.jpg
Konferencja, w ramach projektu Zdrowa Wielkopolska, odbędzie się 25 października  w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. Właśnie rozpoczęły się zapisy a liczba miejsc jest ograniczona – zaprasza Grażyna Kaczmarek  – prezes Stowarzyszenia Centrum Rozwoju w Pleszewie.
 
Konferencja, którą organizuje Stowarzyszenie Centrum Rozwoju w Pleszewie, w ramach projektu Zdrowa Wielkopolska współfinansuje Samorząd Województwa Wielkopolskiego.
Pomoc, także psychologiczna
W programie m.in. porady, jak odnaleźć się w sytuacji, kiedy nas lub osobę najbliższą dotyka choroba i niepełnosprawność, o czym opowie Dorota Olejniczak – pedagog i pracownik socjalny.
O tym, jak rozpoznać  objawy udaru i jak udzielić pierwszej pomocy, jak żyć po udarze, kiedy jest potrzebna pomoc psychologiczna – powiedzą: Dominik Kołaski – ratownik medyczny i psycholożka Marlena Ulatowska.
O raku piersi i jelita grubego
Monika Tokarz – Grenda – koordynator ds. opieki onkologicznej w pleszewskim szpitalu opowie o wsparciu pacjenta onkologicznego od diagnozy poprzez proces leczenia.  Oddzielne wystąpienia poświęcono rakowi piersi i jelita grubego i tu prelegenci  lek. Anna Sikora – Zieja oraz dr nauk med. Radosław Lisiecki skupią się na profilaktyce, leczeniu i rokowaniach.
Relacja na FB
Program konferencji przewiduje też czas na dyskusję oraz warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. 
Wydarzenie będzie transmitowane na profilu FB Stowarzyszenia Centrum Rozwoju w Pleszewie.
Na konferencję szkoleniową obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 📞 7️⃣9️⃣2️⃣ 9️⃣6️⃣9️⃣ 4️⃣5️⃣3️⃣. Liczba miejsc ograniczona