Od dwóch lat pstrykają fotki w Pleszewie i okolicy

Avatar photoIrena Kuczyńska7 lutego 202110min
Czolowe.jpg

Od soboty w gablotach na skwerze przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew można oglądać wystawę fotografii „Tereny pokolejowe w obiektywie”, którą zorganizowano z okazji II rocznicy powstania i działalności Klubu „Lokalni pstrykacze PPL”.

Dwa lata temu fotografujących pleszewian przygarnęła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew, gdzie raz w miesiącu pasjonaci się spotykają, a właściwie spotykali bo czasie pandemii spotkania są ograniczone, ale pstrykacze działają.

Można ich spotkać wszędzie, gdzie się coś dzieje w Pleszewie i nie tylko, bo terenem ich działania jest cały powiat. Zdjęcia z wydarzeń ale też ciekawych miejsc oraz zjawisk przyrody umieszczają w internecie na własnych profilach i na klubowym profilu.  TUTAJ

Klub tworzy 15 pasjonatów z Romanem Kazimierzem Urbaniakiem na czele. Z ramienia Biblioteki wspierają ich dwie bibliotekarki: Anna Ciesiółka i Ilona Gabryszak – Spalona. Oto oni:

Roman Kazimierz Urbaniak
Anna Ciesiółka
Maciej Przybyłek
Ilona Gabryszak-Spalona
Krzysztof Jędraszak
Przemysław Glinkowski
Agnieszka Piasecka
Waldemar Gościniak
Ilona Gabryszak-Spalona
Andrzej Waruszewski
Maks Sadowski
Edyta Brania
Michał Szymoniak
Szymon Furmankiewicz
Mateusz Wróblewski
Marcin Czerwiński

Zdjęcia pstrykaczy można było oglądać na 6 wystawach m.in. w bibliotece, muzeum, starostwie powiatowym, Gminnym Centrum Kultury w Dobrzycy. Ostatnio fotografują też gołuchowskie morsy.

Roman Urbaniak fotografuje też wszystkie koncerty on-line, które organizuje Dom Kultury w Pleszewie w czasie pandemii koronawirusa. Dzięki temu pleszewianie mogą zobaczyć nawet przygotowania do koncertów oraz fotki z koncertów.

Najnowszą wystawę, plenerową, można oglądać na tablicach przy bibliotece. Na zdjęciach „Tereny pokolejowe w obiektywie” przed rewitalizacją, w czasie rewitalizacji i po rewitalizacji. Za rewitalizację Pleszew otrzymał nagrodę Towarzystwa Urbanistów Polskich. Na konkurs wykorzystano zdjęcia pstrykaczy. O nagrodzie TUTAJ

Plansze przygotowała Iwona Wieruszewska – plastyczka z Domu Kultury. W otwarciu wystawy uczestniczył burmistrz Arkadiusz Ptak, dyrektor biblioteki Elżbieta Mielcarek i dyrektor Zajezdni Kultury Przemysław Marciniak. Obie te instytucje robią wiele, aby w trudnym czasie pandemii ułatwić pleszewianom obcowanie z kulturą.

 

Zdjęcia Roman Kazimierz Urbaniak, Agawa Pe, Przemysław Glinkowski z Klubu Lokalni pstrykacze PPL
Z pstrykaczami współpracują "droniarze" Bartek Owczarz i Kacper Bamberski. Znajdziemy ich na profilu DRONUJEMY PLESZEW, gdzie piszą:

Jako że jesteśmy tu już jakiś czas a wiele osób nadal nie wie kto tak na prawdę tworzy "Dronujemy Pleszew"🧐 chcielibyśmy się wam przedstawić.😁 Jesteśmy pasjonatami którzy od ponad roku rozwijają swoje hobby, którym są drony.✈🚁 Od 16 lutego 2020 roku prowadzimy instagrama (@dronujemy_pleszew) 📸oraz niniejszą stronę, która powstała w lipcu 2020 roku, a wszystko to co osiągnęliśmy do dzisiaj zaczęło się 3 listopada 2020 roku.🎇 Z dnia na dzień staramy się tworzyć coraz lepsze produkcje🎥 , oraz jeszcze bardziej się rozwijać. Na zdjęciu to my! Patrząc od lewej Bartek Owczarz i Kacper Bamberski

A oto pleszewscy pstrykacze i ich fotki:

Roman Kazimierz Urbaniak
Anna Ciesiółka
Maciej Przybyłek
Ilona Gabryszak-Spalona
Krzysztof Jędraszak
Przemysław Glinkowski
Agnieszka Piasecka
Waldemar Gościniak
Ilona Gabryszak-Spalona
Andrzej Waruszewski
Maks Sadowski
Edyta Brania
Michał Szymoniak
Szymon Furmankiewicz
Mateusz Wróblewski
Marcin Czerwiński

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska