Zabawa w chowanego też w Pleszewie

Avatar photoIrena Kuczyńska12 maja 20203min
Zabawa-w-chowanego1-czolo.jpg

Od soboty 16 maja w serwisie You Tube będzie dostępny film braci Sekielskich „Zabawa w chowanego” o pedofilii w Kościele.

Pojawiły  się w nim pleszewskie wątki? W czerwcu 2019 roku twórcy filmu byli w Pleszewie, o czym Tomasz informował na portalu społecznościowym…

„16 maja od 10.00 zawiśnie na kanale Sekielski na You Tube film „Zabawa w chowanego” który wraz z bratem zrobiliśmy. Poświęciliśmy go sprawie przestępstw seksualnych popełnionych przez duchownych” – napisał na Instagramie Tomasz Sekielski. Podczas liva w internecie  mówił, że termin premiery filmu, który trwa godzinę i 27 minut,  był zaplanowany na koniec lutego, ale ze względu na epidemię koronawirusa, przesunięto go na maj. „Zabawa w chowanego” to druga część dokumentu „Tylko nie mów nikomu”, który nakręcili bracia Tomasz i Marek Sekielscy o pedofilii w Kościele.
Tomasz mówi, że film różni się od pierwszego, ukazuje on bardziej mechanizmy przestępstw. A tytuł sugeruje wielopoziomowość zdarzeń.

W czerwcu 2019 roku byli Sekielscy  w Pleszewie a Tomasz zamieścił na swoim Facebooku zdjęcie drona latającego nad Rynkiem, gdzie pleszewianie rozpoznali zarys wieży i dachu kościoła Ścięcia św. Jana Chrzciciela.

I rzeczywiście w zwiastunie filmu na portalu www.sekielskibrothers.com pojawiły się pleszewskie wątki.

Link Pleszewskie wątki w filmie „Zabawa w chowanego”

Autorem plakatu promującego film „Zabawa w chowanego” jest grafik z Dobrzycy Bartłomiej Pankowiak.

Link do Tomasz Sekielski Sunday Night Live


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska