Odpust w Strzydzewie zdalnie i realnie

Irena Kuczyńska1 maja 20206min
czolo.jpg
1 maja parafia św. Józefa Rzemieślnika w Strzydzewie  świętuje odpust parafialny. Zdalnie i realnie.
Życie parafialne toczy się obecnie głównie w grupie parafialnej na Facebooku – zapraszam! napisał proboszcz 19 kwietnia na profilu parafii na FB.

Dzięki portalowi społecznościowemu parafianie oraz inni czciciele św. Józefa,  mogli uczestniczyć dzisiaj w uroczystej sumie, którą odprawił ks. Maciej Chlasta – proboszcz i animator życia religijnego w parafii.

Parafia św. Józefa Rzemieślnika w gminie Czermin, jest niewielka, liczy około 840 wiernych ze Strzydzewa, Pieruch, części Pieruszyc, Suchej i Sierszewa w gm. Żerków i części Parzewa w gm. Kotlin. Kościółek jest niewielki, w czasie pandemii 20 wiernych może tu wejść. I tak było dzisiaj podczas uroczystej sumy odpustowej, z tym że kilkaset osób  uczestniczyło w odpuście wirtualnie.
Proboszcz ks. Maciej Chlasta zaprasza wszystkich czcicieli św. Józefa Rzemieślnika. Z wiernymi tej maleń
kiej parafii położonej w trzech gminach, codziennie kontaktuje się na portalu społecznościowym.

1 maja  pisze: Kochani, szczęść Boże w maju!
Dziś w naszej parafii uroczystość św. Józefa robotnika - szczególnie dziś modlimy się za wszystkich zagrożonych utratą pracy i za pracodawców o mądre decyzje. Zapraszam wszystkich miłych Gości i drogich Parafian do wspólnego świętowania zarówno w kościele jak i drogą internetową. Msza będzie transmitowana o godz 12.00. Przypominam, że majowe będzie po mszach wieczornych.Niech świadomość Bożej obecności trwa w Was dziś przez cały dzień - błogosławieństwo proboszczowe leci!

Miał być dzisiaj w Strzydzewie biskup Łukasz Buzun, miała być majówka, ale przełożono świętowanie  na październik. Niech święty Józef błogosławi nam na dalsze lata  – powiedział po mszy odpustowej  ks. Maciej Chlasta i wyszedł po mszy św. odpustowej przed kościół błogosławić wioski parafii Najświętszym Sakramentem.
TUTAJ link do profilu Parafii św. Józefa Rzemieślnika w Strzydzewie

I kilka wpisów proboszcza na zachętę:
Szczęść Boże!
Dziś środa w Oktawie Wielkiej Nocy, nadal świętujemy dzień zmartwychwstania... 🤩 Transmisja mszy o 18.00 i różaniec o 20.30.

Dziś środa więc Nowenna do św. Józefa przypominam o intencjach (NIE WSTYDZIMY SIĘ😝😝😝). Dziś nie mam żadnego szczególnego tematu, więc tylko małe info. 
gospodarcze. Czekamy na kolejne witraże do kościoła - gdyby ktoś 
zechciał wspomóc to dzieło to serdecznie zachęcam 😍😍😍(wszystkie pieniądze, które przelewacie na konto parafialne można odliczyć od podatku)

 I jeszcze tylko przypominam o obdzwanianiu samotnych,

 Miejcie dobry, Boży dzień - Chrystus zmartwychwstał!
 Proboszczowe błogosławieństwo leci +
26 kwietnia proboszcz pisze: Kochani, szczęść Boże przy niedzieli! Dziękuję, za Wszelkie dobro płynące od Was. DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE!!! Zaczynamy dziś tydzień biblijny, więc WIELKA zachęta, żebyście przemyśleli, czy dość słowa Bożego w Waszym życiu. Ostatnio miałem tendencje do rozwlekania się, więc dzisiaj krótko: Chrystus zmartwychwstał!

I kilka zdjęć:

Bardzo ciekawa jest historia kościółka w Strzydzewie, który został zbudowany na początku XX wieku dla niemieckich katolików, którzy zaczęli się tu osiedlać, decyzją Komisji Kolonizacyjnej.
Zapraszam do lektury artykułu na blogu Święty Józef Robotnik ze Strzydzewa