Odpust w Strzydzewie zdalnie i realnie

Avatar photoIrena Kuczyńska1 maja 20206min
czolo.jpg
1 maja parafia św. Józefa Rzemieślnika w Strzydzewie  świętuje odpust parafialny. Zdalnie i realnie.
Życie parafialne toczy się obecnie głównie w grupie parafialnej na Facebooku – zapraszam! napisał proboszcz 19 kwietnia na profilu parafii na FB.

Dzięki portalowi społecznościowemu parafianie oraz inni czciciele św. Józefa,  mogli uczestniczyć dzisiaj w uroczystej sumie, którą odprawił ks. Maciej Chlasta – proboszcz i animator życia religijnego w parafii.

Parafia św. Józefa Rzemieślnika w gminie Czermin, jest niewielka, liczy około 840 wiernych ze Strzydzewa, Pieruch, części Pieruszyc, Suchej i Sierszewa w gm. Żerków i części Parzewa w gm. Kotlin. Kościółek jest niewielki, w czasie pandemii 20 wiernych może tu wejść. I tak było dzisiaj podczas uroczystej sumy odpustowej, z tym że kilkaset osób  uczestniczyło w odpuście wirtualnie.
Proboszcz ks. Maciej Chlasta zaprasza wszystkich czcicieli św. Józefa Rzemieślnika. Z wiernymi tej maleń
kiej parafii położonej w trzech gminach, codziennie kontaktuje się na portalu społecznościowym.

1 maja  pisze: Kochani, szczęść Boże w maju!
Dziś w naszej parafii uroczystość św. Józefa robotnika - szczególnie dziś modlimy się za wszystkich zagrożonych utratą pracy i za pracodawców o mądre decyzje. Zapraszam wszystkich miłych Gości i drogich Parafian do wspólnego świętowania zarówno w kościele jak i drogą internetową. Msza będzie transmitowana o godz 12.00. Przypominam, że majowe będzie po mszach wieczornych.Niech świadomość Bożej obecności trwa w Was dziś przez cały dzień - błogosławieństwo proboszczowe leci!

Miał być dzisiaj w Strzydzewie biskup Łukasz Buzun, miała być majówka, ale przełożono świętowanie  na październik. Niech święty Józef błogosławi nam na dalsze lata  – powiedział po mszy odpustowej  ks. Maciej Chlasta i wyszedł po mszy św. odpustowej przed kościół błogosławić wioski parafii Najświętszym Sakramentem.
TUTAJ link do profilu Parafii św. Józefa Rzemieślnika w Strzydzewie

I kilka wpisów proboszcza na zachętę:
Szczęść Boże!
Dziś środa w Oktawie Wielkiej Nocy, nadal świętujemy dzień zmartwychwstania... 🤩 Transmisja mszy o 18.00 i różaniec o 20.30.

Dziś środa więc Nowenna do św. Józefa przypominam o intencjach (NIE WSTYDZIMY SIĘ😝😝😝). Dziś nie mam żadnego szczególnego tematu, więc tylko małe info. 
gospodarcze. Czekamy na kolejne witraże do kościoła - gdyby ktoś 
zechciał wspomóc to dzieło to serdecznie zachęcam 😍😍😍(wszystkie pieniądze, które przelewacie na konto parafialne można odliczyć od podatku)

 I jeszcze tylko przypominam o obdzwanianiu samotnych,

 Miejcie dobry, Boży dzień - Chrystus zmartwychwstał!
 Proboszczowe błogosławieństwo leci +
26 kwietnia proboszcz pisze: Kochani, szczęść Boże przy niedzieli! Dziękuję, za Wszelkie dobro płynące od Was. DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE!!! Zaczynamy dziś tydzień biblijny, więc WIELKA zachęta, żebyście przemyśleli, czy dość słowa Bożego w Waszym życiu. Ostatnio miałem tendencje do rozwlekania się, więc dzisiaj krótko: Chrystus zmartwychwstał!

I kilka zdjęć:

Bardzo ciekawa jest historia kościółka w Strzydzewie, który został zbudowany na początku XX wieku dla niemieckich katolików, którzy zaczęli się tu osiedlać, decyzją Komisji Kolonizacyjnej.
Zapraszam do lektury artykułu na blogu Święty Józef Robotnik ze Strzydzewa 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska