Oni porządzą powiatem

Avatar photoIrena Kuczyńska31 października 20183min
koalic-1.jpg

Powyborcza koalicja w Powiecie Pleszewskim podpisana. Przez kolejnych 5 lat rządzić powiatem będzie Polskie Stronnictwo Ludowe wespół z Miłośnikami dla Ziemi Pleszewskiej.

Dziesięcioosobową grupę władzy uzupełnia jeden radny niezależny, ale startujący z listy Stowarzyszenia „Wspólna Przyszłość”.

Radomir Zdunek - członek zarządu powiatu, Marek Szewczyk - członek zarządu powiatu, Mirosław Maruszewski, Leopold Lis, Damian Szwedziak - wicestarosta, Sławomir Spychaj - prezes ZP PSL, Marian Adamek - Przewodniczący Rady Powiatu Pleszewskiego, Maciej Wasielewski - starosta, Wojciech Maniak - wiceprzewodniczący RP, Andrzej Madaliński, Piotr Kopczyński - wiceprzewodniczący RP

Podobna koalicja rządziła powiatem przez ostatnią kadencję, ale wtedy uzupełniał ją Mirosław Kuberka – jedyny radny z Razem dla Pleszewa, który  był nawet przewodniczącym Rady Powiatu. Teraz będzie w opozycji z całym swoim trzyosobowym klubem.

Owym radnym, który dołączył do dziewiątki PSL-u i „Miłośników” okazał się Piotr Kopczyński, który teraz widzi wspólną przyszłość z koalicją  a nie z Michałem Kaczmarkiem, który zostaje w opozycji.

Podobnie jak trzej radni z Razem dla Pleszewa i pięcioro radnych PiS. W koalicji, która stanowisko starosty powierza Maciejowi Wasielewskiemu, wicestarosty Damianowi Szwedziakowi – młodemu i wykształconemu urzędnikowi z pleszewskiego ratusza, funkcję szefa Rady Powiatu Marianowi Adamkowi – który przez 21 lat był burmistrzem Pleszewa, nie ma kobiet.

Dwie radne PiS pozostają w opozycji. Koalicjanci zobowiązali się do „akceptacji działań, ograniczających bieżące koszty administracji oraz racjonalizacji zatrudnienia przy zapewnieniu właściwej obsługi mieszkańców”.

Zdjęcia z debaty koalicjantów Tomasz Wojtala. Z telefonem lider PSL - Sławomir Spychaj
   

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska