Osiedla w Pleszewie po nowemu

Avatar photoIrena Kuczyńska8 stycznia 20202min
pleszew_wjazd.jpg

W Pleszewie nastąpiły zmiany granic Osiedli. Na życzenie mieszkańców ulicy Kossaka i do niej przyległych, wyłączono ją z Osiedla Wokół Wieży i przypisano do Osiedla Jordanowskiego.

Zabiegi o zmianę  mieszkańcy ulicy Kossaka i przyległych do niej Gierymskiego, Witkiewicza, Makowskiego, Grottgera, rozpoczęli kilka miesięcy temu, kierując wniosek do burmistrza Pleszewa z podpisami ponad 120 osób.

Twierdzili, że bliżej im do Osiedla Jordanowskiego, wszak to na ulicę Prokopowską wyjeżdżają ze swojej ślepej ulicy Kossaka i Ogródek Jordanowski, centralny punkt na Osiedlu mają pod przysłowiowym nosem. Tymczasem z Osiedlem Wokół Wieży nie mają bezpośredniej komunikacji, jeśli nie liczyć pieszego łącznika z ul. Marszewską, przy której jest Wieża. Tym bardziej, że ulica Glinki, równoległa do Kossaka należy do Jordanowskiego.

Po konsultacjach, które odbyły się w ratuszu Rada Miejska postanowiła uwzględnić wniosek mieszkańców ulicy Kossaka i przyległych i zmienić granice Osiedli, zwłaszcza, że po tej zmianie liczba mieszkańców w Jordanowskim i Wokół Wieży będzie podobna.

Radio Centrum Osiedla po nowemu


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska