Pleszewskie oko na chuliganów

Avatar photoIrena Kuczyńska16 października 20203min
Osiedle-Reja.jpg

Spółdzielnia Mieszkaniowa wraz z zarządem Osiedla nr 9 Mikołaja Reja wypowiada wojnę aktom wandalizmu na osiedlu. Zamontowano cztery kamery z 24 – godzinnym podglądem i 30 – dniowym zapisem.
Będziemy karać tych, którzy niszczą boisko, plac zabaw, małą architekturę zieloną na osiedlu – zapowiada Andrzej Załustowicz – szef osiedla i strażnik miejski w jednej osobie. Anna Konieczna – wiceprezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Pleszewie potwierdza, że Osiedle Reja, zlokalizowane blisko szkół średnich, bywa miejscem spotkań uczniów, często wagarów w dzień, oraz spotkań wieczornych młodzieży nie tylko z Osiedla. Hałasują, rozrzucają śmieci, ostatnio zdemolowali ławki, zniszczyli urządzenia na placu zabaw, poprzecinali siatkę ogradzającą boisko, kiedy furtka była zamknięta niszczą płytę boiska, jeżdżąc na niej deskorolkami lub rowerami.
Cztery kamery, które będą miały pod okiem najbardziej newralgiczne miejsca, pozwolą wyłapać sprawców zniszczeń i pociągnąć ich do odpowiedzialności – mówi szef Osiedla i strażnik miejski w jednej osobie Andrzej Załustowicz.
Zapowiada, że będzie ścigać i karać chuliganów, dotrze do szkół, w których się uczą i do rodziców. Zdjęcie z kamery będzie dowodem.
Jest to ważne, zwłaszcza, że Zarząd Osiedla planuje utworzenie kolejnych miejsc wypoczynku dla osób starszych z zielenią i ławeczkami, które też będą kusić młodych chuliganów.
Kamery zakupiono z pieniędzy, którymi dysponuje Osiedle, dołożyła się też spółdzielnia. Koszt zakupu i montażu kamer sięga 9000 zł.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska