Ośrodek Kultury Leśnej zaprasza dziadków z wnuczętami

Irena Kuczyńska21 stycznia 20223min
Dzien-Babci-i-Dziadka_grafika.jpg
Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza w sobotę babcie i dziadków z wnuczętami. Na zwiedzających czeka konkurs oraz nagroda – kalendarz z ptakami. Na najbliższą środę i czwartek zaplanowano edukacyjne spacery “Śladami Adama Kubaszewskiego” m.in. po niedźwiedziarni, ananasarni i dawnym ogródku owocowo – warzywnym.

 

Szanowne babcie, zacni dziadkowie, jeśli chcecie spędzić aktywny czas ze swoimi wnuczętami, przybywajcie w sobotę do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Dla Was i dla wnucząt waszych wstęp w sobotę jest bezpłatny.

Ale w kasie biletowej należy pobrać kartę zadań i wespół z wnukami rozwiązać je w Powozowni lub w Oficynie. Umieszczone w karcie zadań gatunki ptaków należy znaleźć na wystawie.

Poprawne wykonanie zadań i zwrot karty przy wyjściu z Muzeum Leśnictwa zagwarantuje nagrodę – kalendarz z ptakami na 2022 rok dla stu pierwszych rodzin. Muzeum Leśnictwa jest otwarte od 10.00 do 16.00.

W przyszłym tygodniu – w środę i w czwartek, w godzinach od 11.00 do 12.30, OKL organizuje dwa edukacyjne spacery “Śladami Adama Kubaszewskiego” – współtwórcy gołuchowskiego parku, jego długoletniego kierownika w czasach Izabeli i Jana Działyńskich.

Trasa powiedzie po zabytkowych obiektach m.in. niedźwiedziarni, ananasarni, dawnym ogrodzie owocowo – warzywnym. Udział w spacerach jest odpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Oferta szerzej opisana na stronie okl.lasy.gov. skierowana jest do dzieci i młodzieży.

Czytaj też:Rękopisy Adama Kubaszewskiego

Zapiski z pamiętnika gołuchowskiego ogrodnika