Pakiety z maseczkami docierają pod drzwi seniora

Avatar photoIrena Kuczyńska9 kwietnia 20204min
czolo-1.jpg

Strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej zapukają do drzwi 8 tysięcy mieszkańców Miasta i Gminy Pleszew, którzy kończą w tym roku 60. rok życia.

Przekażą starszym pleszewianom Pakiet Bezpiecznego Seniora. Wczoraj wyruszyli na trasę. Do wielu osób już dotarli. Dysponują tylko numerem domu oraz liczbą seniorów w gospodarstwie domowym.

Wiadomość sprawdzona. U mnie już strażacy byli, w rękawiczkach, w maseczkach. Zadzwonili i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny pakiet przekazali. Zawiera on białą atestowaną maseczkę wielorazowego użytku, którą można wyprać lub sparzyć wrzątkiem oraz czterostronicową ulotkę zawierającą wiele ważnych porad i podpowiedzi m.in. jak sobie w domu zrobić płyn do dezynfekcji a także gdzie szukać pomocy, kiedy nie ma kto przynieść zakupów czy lekarstw. I słowo od burmistrza prof. Arkadiusza Ptaka, zawierające życzenia zdrowia ale też prośbę o pozostawanie w domu i stosowanie wszelkich zaleceń.

Najpierw trzeba było pakiety skompletować, do czego zaangażowali się urzędnicy oraz wolontariusze z Centrum Wolontariatu.  Strażacy pakiety rozwożą. W MiG Pleszew mieszka 8000 osób po sześćdziesiątce, które bardziej niż młodsi są narażone na skutki zarażenia koronawirusem. Seniorów trzeba chronić w pierwszej kolejności – podkreśla Arkadiusz Ptak. Życząc odbiorcom pakietów dużo sił, wytrwałości a nade wszystko zdrowia.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska