Park kieszonkowy – miejsce relaksu po drodze

Avatar photoIrena Kuczyńska1 maja 20223min
IMG20220428092431-1320x990-2-1280x960.jpg
Lawenda, hortensja, bluszcz, szałwia, wiesiołek, kocimiętka czy rozplenice japońskie - prawie 2000 krzewów posadzili pleszewianie w Parku Kieszonkowym przy stadionie miejskim. Od jesieni rosną tu 33 duże drzewa.

 

Nasadzanie krzewów, a jesienią także drzew, odbywało się pod fachowym okiem specjalisty w dziedzinie architektury krajobrazu Macieja Narkuna. To on przeprowadził krótkie szkolenie a potem w ruch poszły szpadle i grabki. W ciągu kilku godzin posadzono 2000 krzewów lawendy, hortensji, bluszczu, wiesiołka, kocimiętki czy rozplenic japońskich.

park kieszonkowy w Pleszewie
Uczniowie i społecznicy

Wśród pracujących przy tworzeniu parku kieszonkowego, byli uczniowie z Zespołu Szkól Rolnicze Centrum Kształcenia w Marszewie z klasy architektury krajobrazu z opiekunami, byli  społecznicy, urzędnicy a nawet goście z Ukrainy. Posadzone jesienią duże 33 klony, platany, lipy, brzozy i śliwy, już puszczają pierwsze pąki, będzie więc pięknie.

Czytaj: Małe jest piękne, czyli park kieszonkowy w Pleszewie
Park po drodze

Park kieszonkowy powstał przy ulicy Wojska Polskiego, w pobliżu miasteczka ruchu drogowego i kortów tenisowych. Można będzie tu przysiąść w drodze na stadion, do miasta, czy na spacer w Planty. Dodatkowa zieleń to dodatkowa porcja tlenu i relaksu dla zmęczonych oczu.

park kieszonkowy

Wspólnym wysiłkiem

Stworzenie parku było możliwe, dzięki uczestnictwu Pleszewa w „Programie kaskadowych szkoleń dla pracowników samorządów terytorialnych w zakresie projektowania i gospodarowania zielenią w miastach”. Jednym z efektów zaangażowania w program było pozyskanie przez Pleszew kwoty 10 000 zł na utworzenie kieszonkowego parku. Z budżetu gminy radni dołożyli 45 000 zł. Buki na żywopłot ufundowało Nadleśnictwo Antonin, a w pracach ziemnych pomogło też Przedsiębiorstwo Komunalne.

Sadzenie drzew jesienią Maciej Narkun, Izabela Świątek – zastępca burmistrza i Arkadiusz Ptak – burmistrz Pleszewa

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska