Największy w mieście parking w połowie kwietnia będzie gotowy

Avatar photoIrena Kuczyńska29 marca 20233min
IMG20230322123518-1320x990-1.jpg
Na ostatniej prostej jest budowa parkingu pomiędzy ulicami Ogrodową i Targową w Pleszewie.

 

Parking typu „parkuj i jedź” na 200 samochodów, będzie gotowy w połowie kwietnia – trwają odbiory i prace wykończeniowe – powiedziała radiu Centrum Anna Bogacz – rzeczniczka Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie.

Kolejny etap rewitalizacji

Parking jest kolejnym etapem rewitalizacji przejętych od PKP terenów pokolejowych. W ciągu 5 lat przebudowano dawny dworzec na bibliotekę, małą parowozownię na Zajezdnię Kultury. Jest łącznik pomiędzy Kolejową i Targową, ścieżka rowerowa od Targowej do Lipowej. Gotowy jest deptak i ścieżka rowerowa na Nerze od Sienkiewicza do Targowej. Po remoncie jest też ulica Kolejowa.

Czytaj:Nowe ścieżki rowerowe na deptaku i nie tylko

Parking na 200 aut
Parking wkrótce gotowy

Za dwa tygodnie będzie gotowy największy w mieście parking typu „parkuj i jedź”, który powstał tam, gdzie kiedyś rozładowywano wagony czyli na placu pomiędzy Ogrodową i Targową. Projekt przewiduje nie tylko miejsca postojowe na 200 aut ale też nasadzenia 30 drzew, prawie 4 000 krzewów oraz trawników. Będą też ławki, na których będzie można przysiąść.

Wizualizacja parkingu

Złapią deszczówkę

Pod płytą parkingu utworzono zbiornik na wody opadowe, które będzie można wykorzystać do nawadniania zieleni także przy ścieżce i deptaku na Nerze. Aktualnie na parkingu trwają prace wykończeniowe i odbiory. Koszt budowy tego parkingu sięga 4 000 000 zł. Jest dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład z Funduszu Inwestycji Strategicznych.

 

Parking jest jednym z trzech, które miasto buduje lub modernizuje. W sumie ich koszt 7 500 000 zł z czego 6 400 000 zł to dotacja w ramach Polskiego Ładu. TUTAJ


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska