Parkowanie w Pleszewie

Irena Kuczyńska5 marca 20182min
mobilet_2-1.png

Pleszew dołącza do miast, w których będzie można płacić za parkowanie, za pomocą aplikacji MoBilet.

Wystarczy smartfon z pieniędzmi na koncie i bez szukania sklepu z biletem i planowania czasu parkowania, będzie można sobie sprawę załatwić.

Andrzej Jędruszek – zastępca burmistrza Pleszewa potwierdza radiu Centrum, że aplikacja mobilna umożliwiająca płatność za parking w Pleszewie oraz w innych miastach, będących w systemie “MoBilet” zostanie uruchomiona w Pleszewie w połowie kwietnia.

Aby zapłacić za parkowanie, trzeba będzie ściągnąć na swój telefon aplikację, zabezpieczyć pieniądze na koncie, a potem już w płatnej strefie parkowania wpisać w aplikację numer swojego auta, zarezerwować wstępnie czas parkowania i zapłacić.

Chcąc przedłużyć czas parkowania, wystarczy wejść w aplikację powtórnie i dopłacić. Parkingowy będzie miał możliwość sprawdzenia płatności dzięki połączeniu przez sieć z serwerem. Odczyt będzie “z automatu” – podkreśla Jędruszek.

Koszt zakupu oprogramowania do weryfikacji i obsługi długów to 60 000 złotych. Dzięki aplikacji Mobilet można też kupować bilety na niektóre pociągi czy autobusy.

Źródło: https://www.rc.fm/news/pleszew-parkowanie-w-pleszwie.html