Patryk Vega nakręci film o Bronkach

Avatar photoIrena Kuczyńska22 listopada 20183min
Patryk-Vega-2.jpg

Jeszcze w tym roku Patryk Vega nakręci dokumentalny film o siostrach dominikankach z Broniszewic, które zebrały 7 milionów złotych na dom dla 56 niepełnosprawnych chłopaków.

Artysta wpłacił też na konto Domu Chłopaków 100 000 złotych.

Reżyser filmu „Botoks”, „Pitbulla” kręci film dokumentalny o „Bronkach z Broniszewic”, jak często się mówi o dominikankach, które podjęły się niemożliwego.

A duży strumień gotówki na konto budowy Domu Chłopaków popłynął po tym, jak w Dzień Pingwin roku 2017, siostry zamieściły w internecie film, w którym dreptały jak pingwiny. Filmik rozbawił, ale otworzył serca, konta i kieszenie.

Nowy dom stoi. Teraz siostry zbierają na modernizację starego pałacu. Na stronie internetowej https://domchlopakow.pl/proszą  o wsparcie IV etapu akcji – remontu dotychczasowego budynku gdzie mieszkali Chłopcy.

Chłopcy będą mieszkać w Domu Chłopaków (zgodnie z wszelkimi wymogami), ale nie opuszczamy naszego pałacu – będą tam pracownie Warsztatów Terapii Zajęciowej, kuchnia dla Chłopaków (którą musimy zmodernizować i dostosować do potrzeb – chłodziarki, lodówki, wentylacha), remontu wymagają także łazienki, a ściany odświeżenia. No i kaplica, która też służy naszym Chłopcom.

Na co zbieramy?
Pracownie Warsztatów Terapii Zajęciowej 100.000 zł
Magazyny kuchenne oraz sprzęt do kuchni 100.000 zł
Malowanie, remont łazienek, wymiana podłogi 100.000 zł
Remont kaplicy wraz z wyposażeniem 200.000 zł

Swoją miłością do cudzych dzieci i przedsiębiorczością dominikanki budzą podziw. Przyciągają znanych ludzi, którzy wspierają ich dzieło. Wśród nich jest Patryk Vega, który odwiedził Broniszewice i podarował Domowi Chłopaków 100 000 zł.

A na swoim Instagramie napisał: „Kochane Siostry, dziękuję za świetne spotkanie. Macie niesamowitą energię i cudowne, pełne dobroci serca. Powstał dzisiaj piękny projekt – w grudniu nakręcę dokument o wspaniałych rzeczach, jakie Siostry robią dla potrzebujących dzieci z Broniszewic”.

W październiku siostry otrzymały statuetkę Viventi Caritate 2018 im. bp. Jana Chrapka. Viventi Caritate - Żyjącemu Miłością.

Foto Facebook.com/dpsbroniszewice/


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska