Piękna Trójka po liftingu

Avatar photoIrena Kuczyńska9 października 20204min
TRojka.jpg

W czwartek w Pleszewie oddano do użytku dzieci i nauczycieli wyremontowane piętro Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich.
Remont się przedłużył, ale warto było czekać, bo piętro szkoły zbudowanej w latach 60. w ramach hasła „1000 szkół na Tysiąclecie”, prezentuje się pięknie i nowocześnie. Kiedy wpuszczono dzieci do klas, było słychać jedno słowo: wow!Remont trwał kilka miesięcy i nieco się obsunął w czasie. Przez wrzesień dzieci uczyły się w dużej hali sportowej, podzielonej na oddzielne przestrzenie parawanami. W czwartek weszły do szkoły, gdzie wszystko jest nowe.
Dosłownie. Na remontowanym piętrze zdzierano w klasach i na korytarzach tynki, usuwano stare podłogi, drzwi z ościeżnicami. Wymieniono instalację w toaletach. Na korytarzach przedłużono parapety, przy których można posiedzieć nad zeszytem nawet, dostawiwszy pufy. W klasach jest wszystko nowe, łącznie z oświetleniem i tablicami elektronicznymi i magnetycznymi. Zniknęły tablice tradycyjne, kreda przeszła do historii. Nie ma też tablic na gazetki, prace dzieci będą wieszane na linkach. Uczniowie wchodzili do klas pojedynczo, były „ochy, achy i wow”.
Przestrzenie wspólne i klasy aranżowała firma, która się w tym specjalizuje – powiedziała radiu Centrum Izabela Świątek – zastępca burmistrza Pleszewa. Koszt I etapu remontu Trójki sięgnął 1 000 000 złotych. W II etapie będzie modernizowany parter. Żeby uczniowie klas starszych nie musieli zazdrościć maluchom.

Foto Karolina Domagalska


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska