Pies Spiky potrzebuje naszej pomocy!

Avatar photoIrena Kuczyńska14 kwietnia 20203min
czolo-4.jpg

Do tej pory to on pomagał, teraz potrzebuje naszej pomocy. Owczarek Spiky – wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy leczy kontuzję. Czeka go operacja.

Przez 6 ostatnich lat to on razem ze swoją panią – Marianną Skitek, kwestował po pleszewskich ulicach podczas  kolejnych Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Duży ale bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi owczarek niemiecki  budził sympatię. Nie skąpiono grosza, szybko napełniała się puszka.

Niestety, w tym roku podczas Finału Spiky uległ kontuzji. Po wielu wizytach u kilku weterynarzy udało się w końcu ustalić co mu dolega, zgodnie z diagnozą – pies ma zerwane ścięgno Achilles’a. Aktualnie porusza się w ortezie, żeby nie obciążać chorej nogi – pisze dh Patrycja Przodaszek – drużynowa drużyny harcerskiej w Pleszewie.

Wkrótce czeka go kosztowna operacja we Wrocławiu, potem nowa orteza, którą pies będzie nosić kilka tygodni.  Sama operacja to 2500 zł, plus dojazdy do Wrocławia i prywatne wizyty u ortopedy, każda 100 zł, do tego lekarstwa.  Pleszewscy harcerze chcieliby wspomóc leczenie owczarka, który wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, kwestując od rana do wieczora po pleszewskich ulicach.

Pomóżmy psu, którego zna całe miasto i to tylko od najlepszej strony. Żeby w styczniu 2021 roku mógł znów z puszką i z identyfikatorem wędrować po pleszewskich ulicach w towarzystwie Marianny.

Zbiórka na operację Spiky’ego trwa od 5-6 dni. A oto link z informacjami o zbiórce: TUTAJ


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska