Jak się nie dać zhackować w sieci uczył pleszewian Piotr Konieczny

Avatar photoIrena Kuczyńska27 lutego 20236min
11-1.jpg
W Pleszewie gościł  Piotr Konieczny - specjalista do spraw bezpieczeństwa. Na spotkaniu zorganizowanym przez Bank Spółdzielczy, podpowiadał, jak bezpiecznie korzystać z internetu za pomocą smartfona i komputera.

Piotr Konieczny jest wielokrotnym zdobywcą nagród za najlepsze prelekcje na największych polskich konferencjach poświęconych bezpieczeństwu IT.

 Bank Spółdzielczy zaprosił

Na spotkanie z założycielem portalu niebezpiecznik.pl  zaprosił pleszewian Bank Spółdzielczy w Pleszewie w Pleszewie. W szkoleniu „Bezpieczny pracownik”, które odbyło się w Zajezdni Kultury,  uczestniczyło prawie 200 osób, które powitała  prezes zarządu firmy Mariola Walendowska.

Mariola Walendowska – prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Pleszewie
Nie tylko bankowcy

Wśród uczestników szkolenia byli nie tylko pracownicy banku ale też samorządowcy, przedstawiciele pleszewskich firm, seniorzy. Ci ostatni, co podkreślał kilkakrotnie prowadzący spotkanie Piotr Konieczny, są szczególnie narażeni na hakowanie i co dalej idzie, kradzież pieniędzy na kontach internetowych.

Testuje i szkoli

Jest założycielem portalu niebezpiecznik.pl, w ramach którego zarządza zespołem wykonującym audyty i testy penetracyjne systemów teleinformatycznych oraz prowadzi szkolenia, zarówno dla administratorów, jak i programistów oraz zwykłych pracowników, którzy w ramach służbowych obowiązków korzystają z komputerów i internetu.

 

Jak się nie dać zhackować?

W swojej karierze  przeszkolił  on ponad 400 000 osób, a swoim ogólnopolskim cyklem wykładów “Jak nie dać się zhackować?” i darmowymi poradnikami na You Tube , znacząco wpłynął na poziom bezpieczeństwa Polaków.

 

Piotr Konieczny w ramach  portalu niebezpiecznik.pl,  zarządza zespołem wykonującym audyty i testy penetracyjne systemów teleinformatycznych oraz prowadzi szkolenia, zarówno dla administratorów, jak i programistów oraz zwykłych pracowników, którzy w ramach służbowych obowiązków korzystają z komputerów i internetu.

Menager haseł

Wystąpienie Piotra Koniecznego w Pleszewie trwało z przerwą prawie 3 godziny. Fachowiec od bezpieczeństwa tłumaczył, w jaki sposób cyberprzestępcy mogą wejść na konta, na strony, podpowiadał, co robić, żeby nie paść ofiarą popularnych w Polsce internetowych oszustw. Sugerował, jak chronić swoją prywatność, pisząc, czy odpowiadając na  meile. Doradzał  korzystanie np. z menagera haseł. Bankowcom podpowiadał, jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej.

Prowadził spotkanie w ciekawy sposób, posługując się licznymi przykładami  ataków, jakie w ostatnim czasie dotknęły Polaków. Dodatkowo sam, na żywo, pokazał, jak atakują cyberprzestępcy, m.in. podszywając się pod … prezydenta.

Wybitny specjalista

Piotr Konieczny jest znanym specjalistą ds. bezpieczeństwa.  Od 16 lat pomaga największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu ich sieci przed atakami. Absolwent Glasgow Caledonian University. Jest wielokrotnym zdobywcą nagród za najlepsze prelekcje na największych polskich konferencjach poświęconych bezpieczeństwu IT. Jest też  laureatem prestiżowej nagrody Digital Shapers 2018 magazynów Forbes i Business Insider. Konieczny prowadzi zajęcia na  studiach podyplomowych z cyberbezpieczeństwa na Akademii Marynarki Wojennej i AGH.

.

 

 

 

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska