Plac budowy przy Zespole Szkół Technicznych na Zielonej

Irena Kuczyńska14 sierpnia 20233min
Zespół Szkół Technicznych w Pleszewie jest wielkim placem budowy. Zakres prac przewiduje m.in. termomodernizację budynków, nową elewację, budowę zbiornika na deszczówkę, remont dużej sali sportowej i łącznika, porządkowanie terenu z budową parkingu, nowe nasadzenia drzew i krzewów.
7-1.jpg

 

W poprzednich latach powiat przeprowadził kapitalny remont budynku Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie na Zielonej, który oddano do użytku równo 60 lat temu. Szkoła została też wyposażona w nowe meble i doposażona w sprzęt, co kosztowało 5 000 000 zł.

Szkoła na Zielonej z remontem na ostatniej prostej

Teraz przyszedł czas na otoczenie szkoły – aktualnie jest tam plac budowy – izolowane są fundamenty, budynek jest odwadniany, na boisku przygotowywany jest teren pod instalację zbiorników na deszczówkę.

Co odbywa się pod okiem archeologów, jako że w latach 70. były na boisku prowadzone badania archeologiczne. Trwa też remont sali sportowej, łazienek, izb lekcyjnych nad salą, docieplany jest dach na łączniku.

Foto powiat pleszewski
Foto powiat pleszewski

Od ulicy Wiśniowej przygotowywany jest teren pod pompy ciepła, pod parkingi i pod miejsca na kontenery na śmieci.

Plac budowy przy ZST na Zielonej

W projekcie są też nasadzenia, boisko i siłownia zewnętrzna oraz malowanie elewacji.

Prace potrwają do marca 2024 roku – powiedziała radiu Centrum Izabela Wasińska – naczelnik wydz. nieruchomości inwestycji i rozwoju w Starostwie Powiatowym w Pleszewie. Koszt inwestycji przekracza 7 400 000 zł – jest w tym dotacja z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w ramach projektu “Poprawa jakości infrastruktury edukacji zawodowej w Powiecie Pleszewskim”.

Ciekawe:Chwila zadumy nad starym zdjeciem nauczycieli z technikum na Zielonej

Czytaj: Miliony na modernizację szkół zawodowych