Szkoła na Zielonej z remontem na ostatniej prostej

Irena Kuczyńska19 maja 20229min
Kończy się kapitalny remont budynku Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie. W najbliższy poniedziałek rozpoczynają się odbiory. Potem zacznie się meblowanie.
280883722_3069768616686619_134983613286817434_n-1.jpg

 

Dyrektorka Izabela Mikstacka – Mikuła ma nadzieję, że uda się wszystkie prace, łącznie do pracy w nowych warunkach.z przenosinami, sfinalizować przed zakończeniem roku szkolnego. Wtedy we wrześniu szkoła na Zielonej będzie gotowa. 

Poślizgi z powodu pandemii

Ta nadzieja, nowej dyrektor Izabeli Mikstackiej – Mikule towarzyszyła przez cały rok, zwłaszcza że objęła ona kierowanie Zespołem Szkół Technicznych wraz z rozpoczęciem remontu budynku z początku lat 60. XX wieku.

Izabela Mikstacka – Mikula nowym dyrektorem Zespołu Szkół Technicznych

Termin końca prac przewidziany na koniec roku, przesuwano na 20 lutego, potem na koniec marca.

Kapitalny remont Zespołu Szkół Technicznych z poślizgiem

A on wciąż trwa. Te poślizgi kaliska firma tłumaczyła pandemią. Tymczasem szkoła na Zielonej funkcjonowała, w systemie hybrydowym, z wykorzystaniem sali sportowej, podzielonej na klasy.

Szkoła na Zielonej – remont na finiszu

Wszystko wymieniają

Po odejściu 150 maturzystów, uczniowie się mieszczą w części  nieremontowanej budynku. Tak naprawdę wszyscy czekają  na koniec kapitalnego remontu szkoły, gdzie wymieniono wszystkie instalacje, wszystkie sieci, stolarkę drzwiową i okienną, posadzki.

Szkoła na Zielonej po remoncie
wizualizacja

Od poniedziałku ruszą odbiory, które też mogą potrwać. Przygotowane są przetargi na umeblowanie.

Tyle kosztuje remont

Na co powiat wykłada 1 500 000 złotych. Sam remont ma kosztować 4 700 000 zł z czego 85 procent kosztów kwalifikowanych pochodzi z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Projekt obejmuje też zakup pomocy naukowych dla szkoły (komputery, wózek widłowy, paletyzator, cała gama stanowisk demonstracyjnych, zestawów egzaminacyjnych, modeli i przyrządów) i dla Centrum Kształcenia Zawodowego. 

ZST na Zielonej przed remontem

Czytaj też: Szkoła na Zielonej do kapitalnego remontu