Pleszew nadal w remoncie

Avatar photoIrena Kuczyńska19 września 20205min
Sciezka-czolo.jpg

Przed mieszkańcami Pleszewa dwa bardzo trudne tygodnie. Od wtorku do 6. ulic wyłączonych z ruchu, dochodzi kolejna.
Przedsiębiorstwo Komunalne rozpoczyna rozdział kanalizacji w ulicy Sienkiewicza, która teraz jest dwukierunkowa. Przejazd z osiedla Mieszka I do centrum będzie możliwy ulicą Lipową albo Wyspiańskiego, Wodną Piaski do Kaliskiej.

Przedsiębiorstwo Komunalne zakończyło prace przy modernizacji kanalizacji w ulicy Ogrodowej, ale weszła  tu firma, która budować będzie w Ogrodowej ścieżkę rowerową. Poprowadzi ona od wychodzącej z Rynku Zamkowej, Ogrodową do marketu i Słowackiego do ronda Słowackiego – Bogusza, które ma być otwarte na początku października. Finał prac na Ogrodowej zaplanowano w październiku.

Od wtorku na kilka tygodni wyłączona będzie z ruchu ulica Sienkiewicza od skrzyżowania Kaczyńskiego z Wyspiańskiego do Rynku, gdzie będzie modernizowana stara sieć kanalizacyjna. Znaczy to, że przez dwa najbliższe tygodnie 6 ulic w centrum miasta Pleszewa będzie wyłączonych z ruchu, bo oprócz Zamkowej, Ogrodowej, Słowackiego, Bogusza,  oraz  kawałka Sienkiewicza, dochodzi jeszcze ulica Targowa, która poddawana jest gruntownej przebudowie.
Tutaj też pojawi się ścieżka rowerowa. Zakończenie prac na Targowej przewidziano na listopad.
W związku z pracami w Targowej, Sienkiewicza i Ogrodowej, od najbliższego wtorku, przez 2 tygodnie, dojazd do Rynku z południowej części miasta będzie możliwy ulicą Lipową a po otwarciu ronda – także ulicami Kaczyńskiego, Słowackiego, Bogusza. Zakończenie wszystkich prac w pleszewskich ulicach do końca tego roku.

RADIO CENTRUM Pleszew w remoncie


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska