Pleszewscy radni popierają samorządowca

Avatar photoIrena Kuczyńska10 lipca 20202min
radniczolo.jpg

Dwunastu pleszewskich radnych w czwartek na pleszewskim Rynku demonstrowało swoje poparcie dla Rafała Trzaskowskiego – kandydata Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta RP. Prezydent Warszawy jest samorządowcem, dlatego trzeba go popierać, zwłaszcza, że rząd robi dużo, żeby samorządność ograniczać – podkreśla radna Elżbieta Hyla – jedna z inicjatorek wspólnej przedwyborczej fotki.

Mamy świadomość, że możemy stracić wizerunkowo i biznesowo, ale ważą się losy Polski, dlatego trzeba opowiedzieć się za kandydatem, który gwarantuje wsparcie dla samorządów – podkreśla Elżbieta Hyla, która wespół z Jolantą Molską zaprosiły radnych do zdjęcia z plakatami poparcia Rafała Trzaskowskiego.

Z zaproszenia do wspólnej fotki skorzystało 12 radnych z 20 obecnych na lipcowej sesji. I nie byli to tylko członkowie lub sympatycy Koalicji Obywatelskiej ale osoby popierające w wyborach samorządowca – prezydenta Warszawy, który na pewno nie pozwoli rządowi ograniczać samorządów.

Karol Szehyński w I turze głosował za Szymonem Hołownią, jest nawet zaangażowany w „Ruch 2050” ale teraz opowiada się za przedstawicielem Polski samorządowej. Podobnie jak Renata Garsztka – w I turze popierająca Władysława Kosiniaka – Kamysza.

Liderka Nowoczesnej Małgorzata Wysocka – Balcerek głosuje na Trzaskowskiego, bo jak mówi „ważna jest równowaga” nie może jedna partia rządzić wszystkim i wszędzie. Tak już było i się w Polsce nie sprawdziło. Wspólne zdjęcie samorządowców to sygnał dla wyborców niezdecydowanych. I apel o poparcie samorządowca, bo samorządy są tym, co się w Polsce po 1989 roku sprawdziło.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska