Pleszewska elektronika

Avatar photoIrena Kuczyńska19 kwietnia 20183min
MoBilet1czolo.jpg

Więcej elektroniki w pleszewskim ratuszu, w szkołach prowadzonych przez miasto i gminę i na parkingach.

Niektóre sprawy będzie można załatwiać bezgotówkowo, a inne bez wychodzenia z domu. Wystarczy smartfon i aplikacja.

Arkadiusz Ptak - zastępca burmistrza Pleszewa i Michał Stempniewicz - odpowiedzialny za informatyzację UMiG Pleszew na konferencji prasowej w ratuszu

Po pierwsze – Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta – gdzie po stworzeniu profilu zaufanego – co można  zrobić w ratuszu – i zalogowaniu będzie można wnosić opłaty np. podatek rolny czy od nieruchomości.

Po drugie terminale w Wydziale Spraw Obywatelskich i Urzędzie Stanu Cywilnego. Wystarczy karta płatnicza i gotówka na koncie, żeby wnieść opłatę skarbową.

Po trzecie płatność za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania za pomocą aplikacji MoBilet, którą sobie trzeba ściągnąć na smartfona, zalogować się i wpisać numer rejestracyjny auta, zabezpieczyć na koncie gotówkę, nakleić winietkę w widocznym miejscu i płacić za parkowanie zdalnie. Aplikacja jest intuicyjna, problemu nie stwarza.

Można z niej korzystać przy kupnie biletów na pleszewską ciuchcię, biletów kolejowych (niektórych), biletów na autobusy Kaliskich Linii Autobusowych.

  Zbigniew Duszczak - kierownik Strefy Płatnego Parkowania w Pleszewie demonstruje aplikację MoBilet
 

Po czwarte e-dzienniki od września we wszystkich gminnych placówkach oświatowych, co się wiąże z zakupem 121 laptopów do każdej klasy i przeszkoleniem nauczycieli.

Koszt elektronicznych przedsięwzięć – 800 000 zł, z czego 630 000 zł miasto pozyskało z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska