Pleszewski Panel Senioralny

Irena Kuczyńska8 listopada 20192min
panel1.jpg

W najbliższy czwartek 14 listopada w Pleszewie odbędzie się Pleszewski Panel Senioralny. Jego program jest bardzo bogaty.

A uczestnicy – pleszewscy seniorzy, mogą zdobyć na nim wiele informacji z różnych dziedzin życia.

Panel to inicjatywa zastępcy burmistrza Izabeli Świątek. Odbędzie się w nowym Domu Kultury przy ulicy Kolejowej 3. Do 12 listopada trwają zapisy pod nr tel. 62 7422 613. Osoby z terenu, które chciałyby zostać dowiezione, muszą to zgłosić do dzisiaj.

A co w programie panelu? Przede wszystkim krótkie wykłady o chorobach nowotworowych, o świadczeniach ZUS dla seniorów, o tym, jak się nie dać nabrać czy oszukać złodziejom. Będzie możliwość zbadania słuchu, powtórki wiadomości o segregowaniu odpadów, co pozwoli uniknąć kar, zdobycia wiedzy o Ogólnopolskiej Karcie Seniora, o Pleszewskim Informatorze Społeczno – Kulturalnym, pleszewskim pudełku życia, ofercie kulturalnej i edukacyjnej.

Podczas panelu będzie można zapisać się na szkolenie internetowe współorganizowane ze Stowarzyszeniem Miasta w Internecie, dotyczące m.in. dostępu do usług publicznych. Będzie też Hyde Park czyli sugestie pod adresem władz miasta, co by jeszcze mogły zrobić, żeby ułatwić życie starszym pleszewianom. Przez cały czas trwania PPS czynna będzie bezpłatna kawiarenka.