Pleszewski Rynek wystroił się na święta – są jaja, kura, zając a na drzewach wiszą pisanki

Avatar photoIrena Kuczyńska22 marca 20243min
20240320_150818-1280x1532.jpg
Na pleszewskim Rynku i nie tylko, pojawiły się świąteczne dekoracje - kolorowe pisanki, zając, kura, kogut. Pisankami obwieszono też drzewa przed ratuszem - to zasługa dzieciaków z wszystkich pleszewskich przedszkoli.

Wielkanocne dekoracje w przestrzeni miejskiej rozpoczęły się od dużych pisanek rozrzuconych na płycie pleszewskiego Rynku.

Czytaj:Wielkanoc na Rynku z jajami na drzewach

Do nich dołączył kolorowy zając, w ubiegłym roku do zajączka dołączyła kura. W tym roku na klombie przy Placu Kościuszki ustawiono dużego koguta. Na rondach przy św. Ducha i przy parku stoją pisanki. Nimi udekorowano latarnie
przy głównych ulicach Pleszewa m.in. przy ul. Poznańskiej.

Drzewa przed ratuszem od kilkunastu dni obwieszone są pisankami – oczywiście nie są to jaja ani nawet wydmuszki ale różnej wielkości dekoracje nawiązujące do wielkanocnych pisanek. Wykonały je dzieciaki z pleszewskich przedszkoli. Własnoręcznie je też wieszały. Teraz przychodzą na Rynek z rodzicami czy babciami i swoje małe dzieła pokazują. Pisanki są ciekawym świątecznym elementem, zwłaszcza na drzewach, które jeszcze nie mają liści.

Wielkanocny Rynek
Wieszanie pisanek
Pisanki
Radość przedszkolaków

Wszystkie świąteczne dekoracje są wdzięcznym tłem do zdjęć, dlatego warto wybrać się na świąteczny spacer po mieście, ucieszyć oko kolorowymi bratkami i stokrotkami na rabatach i zrobić sobie foto z jajami, zającem i kurą w tle.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska