Pobiegną z królem Przemysławem

Irena Kuczyńska22 lipca 20193min
Bieg-Przemyslawa.jpg

Ruszyły zapisy na 9. Bieg Przemysława i Bieg Przemusia w Pleszewie, który odbędzie się w niedzielę 15 września.

W tym roku wprowadzono kategorię służb mundurowych a puchar funduje Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Każdemu  pleszewskiemu biegowi towarzyszy przesłanie, tym razem jest ekologiczne, chodzi o czyste powietrze nad Pleszewem, zwłaszcza, że miasto wdraża ekologiczny projekt SMART Pleszew.

Biegać każdy może, ale absolutną nowością jest kategoria mundurowych: policjantów, strażaków, żołnierzy. Start i meta na rynku przy obelisku upamiętniającym króla Przemysława II, który w 1283 roku w dokumencie sądowym po raz pierwszy wspomniał civitas Plesov czyli miasto Pleszew.

A oto trasa jednej pętli – 5 km – Rynek, ulica Kaliska, Niepodległości, Piaski, Planty, Sportowa, Wojska Polskiego, Sienkiewicza, Rynek. Trasa licząca 10 km – to przebiegnięcie dwóch pętli.

Zapisy na Bieg Przemysława dla dorosłych, Bieg Przemusia dla dzieci i mundurowych, już ruszyły na stronie internetowej http://biegprzemyslawa.pleszew.pl/. Wpisowe 45 złotych, w dniu imprezy – 60 zł, dzieci biegną za darmo.

Na stronie internetowej aktualizowane są informacje o biegu, który posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Jedna pętla to 5 km, mundurowi muszą przebiec dwie czyli 10 km.

Organizatorzy, wśród których jest UMiG Pleszew, Spółka Sport Pleszew i Dom Kultury w Pleszewie, zapowiadają atrakcje i  niespodzianki. W ubiegłym roku w biegu uczestniczyło 380 osób.

A oto kilka zdjęć z portalu www.pleszew.naszemiasto.pl