Burmistrz poprowadzi pociąg do gotowania, czyli pojedynek na pyrki i rumpuć

Avatar photoIrena Kuczyńska7 sierpnia 20232min
230909-pyszny-festiwal-1-640x901-1.jpg
Pociąg do gotowania - pierwsze takie wydarzenie w Pleszewie odbędzie się w sobotę na scenotorowisku przy Zajezdni Kultury. 

 

Burmistrz Pleszewa zmierzy się w kulinarnym pojedynku z profesjonalnym Szefem kuchni. Pomogą mu w tym członkinie Kół Gospodyń Wiejskich. Imprezie towarzyszyć będzie biesiada i darmowa degustacja potraw.

Pojedynek na pyry z rumpuciem

Był już na torowisku pociąg do kultury czyli koncerty, spektakle, był pokaz mody ale gotowania jeszcze nie  było. Do tego z udziałem burmistrza Arkadiusza Ptaka. Stoczy on kulinarny pojedynek z Szefem Kuchni – Patrykiem Dziamskim (Dziamski Concept Rest).

Rumpuć i pyry z gzikiem

Planowane są trzy potrawy: zupa „Rumpuć”, pyra z gzikiem, boczek zawijany. Burmistrz  będzie gotować w asyście członkiń z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu MiG Pleszew. Publiczność (200 – 250 osób), dla której będą ustawione ławostoły na parkingu będzie degustować dania natychmiast po sporządzeniu.

O rumpuciu, gziku z pyrką i innych swojskich smakach TUTAJ

Ugotujum po naszymu

Podawać do stołu  będzie 10 pań w firmowych fartuszkach. Swoje stoiska na parkingu wystawią też członkinie  Kół Gospodyń Wiejskich, które częstować będą potrawami przygotowanymi według wielkopolskich receptur i tradycji. Będą też z drobnymi  przekąskami, kawą, herbatą i ciastem drożdżowym – mówi zastępca dyrektora Zajezdni Kultury Zbigniew Niedziela.

Biesiada u Jurka

Pociąg do gotowania ruszy  w sobotę o godzinie 16.00. Program przewiduje też występy solistów Zajezdni Kultury. Wieczór kulinarny zakończy „Biesiada u Jurka”.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska