Aleksandra Płaczek – utalentowana pianistka, zagra w środę na Torowisku

Avatar photoIrena Kuczyńska27 sierpnia 20235min
364088509_607741871469546_2832391144260897663_n.jpg
Na wyjątkowe wydarzenie muzyczne zaprasza melomanów Przemysław Marciniak - dyrektor Zajezdni Kultury w Pleszewie. W środę o godzinie 19.00, na Torowisku przy Zajezdni Kultury , zagra pianistka Aleksandra Płaczek

 

– utalentowana absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Kolejny koncert na Torowisku

Nie jest to pierwsze wydarzenie kulturalne na Torowisku. Występowały tu zespoły muzyczne, grupy teatralne, grała utwory Fryderyka Chopina i nie tylko, pleszewianka dr Maria Rutkowska. Tym razem, w niezwykłą podróż przez świat muzyki klasycznej, zabiera pleszewian Aleksandra Płaczek. Artystka współpracuje z  Orkiestrą Filharmonii Narodowej, Lwowską Filharmonią Obwodową i Programem „Muzyka Naszych Czasów”, z kompozytorami warszawskiego i krakowskiego środowiska muzycznego.

Sukcesy pianistki

Na swoim koncie ma prawykonania polskich i zagranicznych twórców (Żanety Rydzewskiej, Rafała Ryterskiego, Aleksandry Chmielewskiej, Laury Harrison, Julii Seeholzer). Aleksandra Płaczek na stałe tworzy kameralny duet z wokalistką Moniką Łopuszyńską, z którą trzy lata temu zadebiutowała w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Jest laureatką I Festiwalu Pianistycznego Muzyczne Inspiracje. Chopin i Kompozytorzy Rosyjscy w Siedlcach i Konkursu Muzyki Współczesnej XX i XXI wieku.

Koncert w promieniach słońca

W środę wieczorem Aleksandra Płaczek zagra w Pleszewie na Torowisku przy Zajezdni Kultury. A my, siedzący lub stojący po obu stronach Torowiska, będziemy słuchać, a jeśli dopisze pogoda, podziwiać też zachodzące słońce.

Czytaj też: Muzyka filmowa królowała nad Torowiskiem


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska