Pociągiem do nauki na wakacje w Pleszewie

Irena Kuczyńska24 czerwca 20212min
Pierwszy wakacyjny weekend upłynie w Pleszewie pod hasłem... nauki. I to nie jest żart. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie zaprasza najmłodszych mieszkańców miasta i gminy na przejażdżkę Pociągiem do nauki.
pociag-3.jpg

Festiwal potrwa trzy dni. W piątek 2 lipca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie odbędzie się “Kosmiczna rewolucja” czyli spotkanie z Karolem Wójcickim – dziennikarzem, prezenterem telewizyjnym, fotografem nocnego nieba a przede wszystkim popularyzatorem astronomii. Niestety, wejściówki się szybko rozeszły, nawet 15 dodatkowych dla osób podwójnie zaszczepionych. Ale spotkanie z Wójcickim będzie transmitowane na profilu biblioteki.

W sobotę 3 lipca od 10.00 do 15.00 trwać będą kreatywne warsztaty dla dzieci, warsztaty chemiczno – magiczne, rysowanie długopisami projektów 3D, robotyka w dwóch grupach wiekowych. Zostało jeszcze kilka miejsc – zapisy w sali multimedialnej – 62 7428 358 wew. 18.

No i niedziela z czarami – marami i eksperymentami na dużym parkingu przy Zajezdni Kultury nieopodal biblioteki. W programie zabawy z kolorami, eksperymenty z kruchym lodem, robotyczne programowanie “Bez prądu” oraz zagadki z przeszłości czyli pokój zagadek “Tajemnice starego dworca” oraz spacer po pleszewskiej stacji w formie questu. Nie zabraknie animatorów zabaw także dla dzieci przedszkolnych. Impreza jest otwarta dla wszystkich – od 15.00 do 18.00 – zaprasza Zuzanna Musielak – Rybak – dyrektorka pleszewskiej książnicy na dworcu.